środa, 30 października 2019

DT Emi - rękoczyny MUCHOMORKI

Zgodnie z zapowiedzią mamy dla Was dwudzieste drugie wyzwanie z serii "Moja pasja to ..."  
As announced, we have the ... challenge from the series " My passion is..." for you. 

 Nasz dzisiejszy gość to:
Today our guest is: 

  Emi


 Ja / Me
Witajcie :) Mam na imię Emilia i cierpię na syndrom niespokojnych rąk. Niestety jest to nieuleczalne więc ciągle muszę coś dłubać, ciąć, kleić, dziergać, rysować. Pracuję jako grafik komputerowy więc wszystkie manualne prace odprężają mnie po godzinach spędzonych przy komputerze. W wolnym czasie oraz w miejskich wrocławskich korkach czytam książki oraz piszę opowiadanka. Lubię też piec ciasta, szczególnie takie, gdzie można trochę improwizować. Wszystkie swoje wytwory maniakalnie fotografuję. Uczę się żyć pozytywnie i dostrzegać piękno w otaczającym nas świecie.

Hello :) My name is Emilia and I suffer from restless hands syndrome. Unfortunately, this is incurable so I still have to pick something, cut, glue, knit, draw. I work as a graphic designer so all manual work relaxes me after hours spent at the computer. In my free time and in Wrocław's traffic jams I read books and write a story. I also like baking cakes, especially those where you can improvise a little. I photograph all my creations maniacally. I am learning to live positively and see beauty in the world around us.

TU I TERAZ / HERE AND NOW 

Ponieważ jeden blog nie pomieściłby wszystkich moich działań, 
to można mnie znaleźć w kilku miejscach :)

robótkowo: boxemi.blogspot.com
graficznie: emilia-baczynska.blogspot.com
rysunkowo: emq-studio.blogspot.com
słownie: bluekoralik.blogspot.com

INSTAGRAM 01

INSTAGRAM 02 

FACEBOOK

Art Piaskownica / Art Piaskownica

W Art Piaskownicy działam już chyba 3 lata. Jest to mój pierwszy i jedyny DT.  Art Piaskownica poszerza horyzonty i rozwija kreatywność, poza tym świetnie się tu czuję w zespole wspaniałych ludzi, którzy tworzą to miejsce - zarówno projektantki, jak i uczestnicy naszych wyzwań. Tutaj oswoiłam się z pracą z papierami. Zawsze uważałam, że scrapbooking nie jest dla mnie, ale troszkę przymuszona okolicznościami odkryłam w sobie nową pasję.

I have been active in Art Piaskownica for 3 years. This is my first and only DT. Art Piaskownica broadens horizons and develops creativity, besides, I feel great here in a team of wonderful people who create this place - both designers and participants of our challenges. Here I got used to working with papers. I always thought that scrapbooking was not for me, but a little forced by the circumstances, I discovered a new passion.


Moja pasja to... / My passion is... Moje hobby / My Hobby

Moje hobby to przede wszystkim twórczość i często przeplata się z moją pracą :) Ale to też podróże i rośliny, chodzenie po lesie i zbieranie ziół. Często doświadczenia płynące z innych działań wykorzystuję później w twórczości. Ach, no i pasjami kolekcjonuję muchomorki. Głównie są to ozdoby na choinkę - w każdej formie, co roku jeden kupuję, ale i wszystkie inne są mile widziane. Jeden jest nawet w moim twórczym logo :) i od nich pochodzi nazwa Kapelusz w kropki.
Nic zatem dziwnego, że...

My hobby is above all creativity and often intertwines with my work :) But it also travels and plants, walking in the woods and collecting herbs. I often use the experience of other activities later in my creative world. Ah, and I am collecting passions toadstools. They are mainly Christmas tree decorations - I buy one every year, but all others are welcome. One is even in my creative logo :) and the name Hat with dots comes from them. 
No wonder then that ...


... temat dzisiejszego wyzwania brzmi MUCHOMORKI.
...The topic of today's challenge is  

toadstool

Zadanie polega na wykonaniu pracy z muchomorem w roli głównej. 
Interpretacja i technika wykonania dowolna :)

The task is to do the work with a toadstool in the lead role.
Interpretation and technique of execution any :)

Dla wybranej osoby, która oczaruje nas swoją interpretacją tematu będzie w nagrodę zestaw muchomorkowych zawieszek na choinkę - filcowych, szydełkowych i tagowych :)
(kot nie wchodzi w zestaw)


 Zapraszamy do wspólnej zabawy z nami. To będzie wyjątkowy - bo jubileuszowy - rok :)
Na kolejną edycję wyzwania "Moja pasja to..." zapraszamy już 25 listopada!

We invite you to play with us. It will be special - because it's a jubilee year :)
The next edition of the "My passion is..." challenge is on November 25!

 

poniedziałek, 28 października 2019

Gościnnie Iwona / Prezent Sam w Sobie - EXPLODING BOX - wyniki

Witajcie. 
Cieszymy się, że forma EXPLODING BOX jest przez Was tak bardzo lubiana. Jeśli będziecie chcieli powtórzymy to wyzwanie za jakiś czas ;) A dziś nie przedłużając ogłaszamy wyniki waszych ostatnich zmagań z tą formą ;)

Pierwsze miejsce zajmuje praca
Gratulujemy. Dodatkowo do ciebie wędruje nagroda od naszego sponsora Rapakivi.
Nagrodą jest zestaw baz i pudełek o wartości 50 zł. 
(W celu odebrania nagrody prosimy o kontakt na maila iwona@scrapakivi.com).

 
Drugie miejsce trafia do dwóch dziewczyn: 
  


 Gratulujemy. Dla Was banerek. A pozostałych zapraszamy do wspólnej zabawy z nami.
 

piątek, 25 października 2019

Gościnnie Czarna Biedronka - TEMAT "wełna i warkocz"

Zgodnie z zapowiedzią mamy dla Was dwudzieste pierwsze wyzwanie z serii "Moja pasja to ..."  
As announced, we have the twenty first challenge from the series " My passion is..." for you. 

 Nasz dzisiejszy gość to:
Today our guest is: 

Czarna Biedronka Ja / Me

Optymistka, ale z głową na karku. Umysł ścisły, ale kreatywny. Lubię poznawać ludzi, planować organizować i działać. Dbam o to co mnie otacza. Relaksuję się w wannie z gorącą wodą, czytając książki albo medytując. Kocham gotować. Jedzenie najbardziej cieszy mnie w dobrym towarzystwie i ładnie podane. Lubię rock'n'rollową muzykę, słoneczniki, czerwone rzeczy w białe grochy, zimne gorzkie piwo i gorącą czekoladę z chili. 
An optimist, but with a head on her shoulders. A strict but creative mind. I like meeting people, planning, to organize and act. I care about what surrounds me. I relax in the hot tub, reading books or meditating. I love to cook. I enjoy food in good company and well presented. I like rock and roll music, sunflowers, red things with white peas, cold bitter beer and hot chocolate with chili.

 TU I TERAZ / HERE AND NOW 
 
Mój blog pokryła spora warstwa kurzu. Częściej bywam teraz na Facebooku i Instagramie, gdzie wrzucam kadry z codzienności i nowe prace. Moje hobby ewoluowało bardziej w stronę zielarstwa, którym 3 lata temu zajęłam się bardziej na poważnie i które pokochałam całym sercem. Również warsztaty, które kiedyś prowadziłam z rękodzieła zamieniłam na dzielenie się z innymi ziołową wiedzą. Zawodowo jestem dentystą.
A large layer of dust covered my blog. I am more often now on Facebook and Instagram, where I upload still-life shots and new creations. My hobby has evolved more towards herbalism, which 3 years ago I took more seriously and which I loved with all my heart. I also exchanged workshops that I used to do with handicrafts for sharing herbal knowledge. I am a dentist professionally.

Art Piaskownica / Art Piaskownica

Pamiętam tą chwilę kiedy dostałam wiadomość, że mogę dołączyć do DT Art-Piaskownicy, zaklaskałam w dłonie i podwinęłam rękawy. Spędziłam z Wami bardzo kreatywny rok, był to czas eksperymentowania, próbowania nowych technik, połączeń kolorów. Wcześniej Piaskownicę obserwowałam i podziwiałam, zawsze mnie inspirowała - lubiłam brać udział w wyzwaniach, czułam że to mnie rozwija.
I remember the moment when I got the message that I could join the DT Art-Piaskownica, I clapped my hands and rolled up my sleeves. I spent a very creative year with you, it was a time to experiment, try new techniques, color combinations. Earlier I observed and admired the Art-Piaskownica blog, it always inspired me - I liked to take part in challenges, I felt that it was developing me.

Hobby / Hobby

Z tego rękodzielniczego zostały ze mną na dłużej szycie i dzierganie na drutach. Kartki tworzę głownie przy okazji świąt. W ostatnich latach mocno towarzyszy mi zielarstwo. Lubię też fotografię, zwłaszcza makro. Pozwala mi pokazywać innym detale, które często mijamy w biegu.
I have been sewing and knitting for longer with this handicraft. I create cards mainly on the occasion of Christmas or Easter. In recent years, herbalism has accompanied me a lot. I also like photography, especially macro. It allows me to show others the details that we often pass on the run.

 Moja pasja to... / My passion is...

Zdecydowanie "praca rękami" to jest to co kocham i co towarzyszy mi od dziecka. Lubię tworzyć, wycinać, malować, splatać ze sobą nitki, dotykać materiały. Moją pracę zawodową też podciągam pod rękodzieło. Tak samo jak zielarstwo - gdzie trzeba surowiec zebrać, posegregować, posiekać i przetworzyć. Nawet rozpoznając rośliny lubię ich dotknąć, każda ma inną fakturę, jedne są delikatnie i zwiewne inne szorstkie, twarde, mięsiste albo włochate.
Definitely "work with your hands" is what I love and what has accompanied me since childhood. I like to create, cut, paint, braid threads, touch materials. I also pull my professional work into handicrafts. Same as herbal medicine - where you need to collect, sort, chop and process the raw material. Even when I recognize plants, I like to touch them, each has a different texture, some are delicate and airy, others are rough, hard, fleshy or hairy.

A temat dzisiejszego wyzwania brzmi
"wełna i warkocz". 

The topic of today's challenge is 
wool and braid.


Interpretacja i technika wykonania dowolna.
Pozwólcie się ponieść fantazji i zaskoczcie nas ;)

Any interpretation and technique of execution is allowed. 
Let yourself be carried away by fantasy and surprise us;) 

Czarna Biedronka
 

 I ku inspiracji jeszcze prace naszego zespołu. Spójrzcie jak dziewczyny zinterpretowały ten temat.
And, to the inspiration, our team's work. Look how they interpreted the topic.

http://boxemi.blogspot.com/


 Zapraszamy do wspólnej zabawy z nami. To będzie wyjątkowy - bo jubileuszowy - rok :)
Na kolejną edycję wyzwania "Moja pasja to..." zapraszamy już 30 października!

We invite you to play with us. It will be special - because it's a jubilee year :)
The next edition of the "My passion is..." challenge is on October 30th!
 

wtorek, 22 października 2019

MIXED MEDIA - mgiełki, tusze, splash - wyniki

Witajcie :)
Jesteśmy zachwyceni interpretacją tego tematu przez Was. Zaskoczyliście nas mnóstwem pięknych prac i choć decyzja była ciężka udało nam się wyłonić te naszym zdaniem najbardziej warte uwagi:
Hello :)
We are delighted with your interpretation of this topic. You surprised us with a lot of beautiful works and although the decision was difficult, we managed to find the ones that we think are the most worthy of attention:
Pierwsze miejsce za mroźne lo zdobywa
First place for a frosty LO wins:


Gratulacje. Banerek dla Ciebie :)
Congratulations. Banner for you :)


 Drugie miejsce zajmuje klimatyczny jesienny scrap:
Second place takes climatic autumnal scrap:

 Gratulacje. Banerek dla Ciebie :)
Congratulations. Banner for you :)Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę
i zapraszamy do udziału w kolejnych wyzwaniach.
Thank you for playing along! Don’t forget to join our ongoing challenges!

sobota, 19 października 2019

MIXED MEDIA - SREBRO, srebrne dodatki - edycja sponsorowana

Witajcie :)
Zapraszamy na kolejne wyzwanie z serii mixed media.
Temat to SREBRO.

Hello :)
We invite you to another challenge in the mixed media series. 
The topic is Silver.


 Lubicie dodawać srebrne elementy do swoich prac? Srebro dobrze wygląda w różnych technikach; świetnie nadaje się do decoupage lub scrapbookingu. Zachęcamy, żebyście spróbowali dodać coś srebrnego do swoich prac: folię, farbę, pastę strukturalną, lub inne media :)
Do you like adding silver elements to your artwork? Silver looks good in many techniques; it is popular in decoupage and scrapbooking. We encourage you to add something silver to your designs: foil, paint, structural paste or other media :)

Zadanie polega na wykonaniu pracy w dowolnej technice - ale musi być w niej użyte jedno medium, które da srebrny efekt. Może dla niektórych z Was będzie to dobra okazja, żeby poeksperymentować po raz pierwszy z srebrnymi dodatkami? :)
The task is to prepare any piece of work in any technique - but it has to contain an element made by a medium that gives silver effect. Maybe for some of you it will be an opportunity to have a go with silver elements for the first time? :)

Pamiętajcie, że w tych wzywaniach stawiamy na media i to one powinny wyróżniać się w pracy! 
Remember that in these challenges media should play main roles and they should be dictinct in your artwork!

Sponsorem naszego wyzwania jest ITD Collection.
Dla zwycięzcy - bon 100PLN do wydania w sklepie ITD.
The sponsor is ITD Collection.
The winner will get 100PLN to spend at ITD store. 
 

Poniżej kilka inspiracji od naszego DT:
Here below you can see some inspirational artwork prepared by our DT:

Emi
 


kartka ręcznie malowana (cienkopis plus akwarele plus dużo srebrnej farby)
a hand-painted card (fineliner plus watercolours plus lots of silver paint)
 
kigabet vel Ki (DT ITD Collection)
Na Wasze prace czekamy do 18 listopada. Miłej zabawy :)

środa, 16 października 2019

KoloroTON #16 - wyniki

Witajcie !
Połowa miesiąca za nami, więc czas na ogłoszenie wyników wyzwania koloroTON czyli zabawy kolorami. Najlepiej z jasnym fioletem i zielonym poradziła sobie zdobywając pierwsze miejsce ...
Half of the month is behind us, so it's time to announce the results of the KoloroTON challenge, i.e. play with colors. She managed best with light purple and green, winning first place...
  Do Ciebie wędruje bon na zakupy od naszego sponsora Craft O`Clock oraz banerek :) 
(Po odbiór nagrody proszę napisz na adres: wyzwania@craft-o-clock.pl).
A shopping voucher from our sponsor Craft O`Clock and banner goes to you :)
 (To collect the prize please write to: challenges@craft-o-clock.pl).

Drugie miejsce oraz banerek wędruje do ...
Second place and banner goes to...
Magdalena - PaperlikemeGratulacje! Zapraszamy do udziału w naszych wyzwaniach :)
Congratulations! Feel invited to participate in our current challenges :)