sobota, 30 listopada 2019

DT kigabet vel Ki - TECHNIKI "rysunek"

Witajcie to ja kigabet vel Ki :)

Dziś mam dla Was ostatnie wyzwanie z serii "Moja pasja to ...", którego będę gościem. Przy okazji bardzo dziękuję wszystkim dziewczynom z naszego byłego i aktualnego DT, które zechciały podzielić się z Nami/Wami nie tylko swoją pasją ale i opowiedzieć trochę o sobie. Listę wszystkich uczestników wyznań tej serii znajdziecie tu ---> klik ...

Hello! It’s kigabet vel Ki:)

Today I’m hosting the last challenge from the series “My passion is...”. I’d like to take this opportunity to give thanks to all our former and current DT members for taking the time to share their passion with us. You will find a list of all the participants here: click...

A teraz pora na mnie ;) W Art Piaskownicy jestem niemalże od samego początku
a od kilku już lat koordynuję prace naszego zespołu. Staramy się rozwijać
razem z Wami i mamy nadzieje, że kochacie to miejsce tak samo jak MY. <3 br="">

And now it’s time for me:) I’ve been involved with Art Piaskownica almost from it’s very beginning and for several years I’ve been coordinating the work of our team. We are trying to develop our passion with you, our readers and we hope that you love this place as much as we do.


 Ja / Me

mam na imię Kinga choć większość osób zna mnie
jako Ki i to imię zdecydowanie bardziej wolę

o sobie mówię „człowiek w drodze”
Wrocław – Kraków – Zielonka – Warszawa – Pomorze -
Zakopane - Ludźmierz - od trzech lat w Będzinie
 ... ja, Kaju, cztery koty i P.

My name is Kinga, though most people know me as “Ki” 
and I like this name much better. 
I like to call myself “a person of the road”
Wrocław – Kraków – Zielonka – Warszawa – Pomorze -
Zakopane - Ludźmierz - W’ve been living in Będzin for three years
 ... me, Kaju, four cats and P. 

TU I TERAZ / HERE AND NOW 
 
BLOG: handmadebyki.blogspot.com
GALERIA: http://www.handmade__by_ki.galeriasart.pl/
PINTEREST: https://pl.pinterest.com/kigabet/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kigabet/

 
Art Piaskownica / Art Piaskownica
mój staż w AP jest trochę zagmatwany ;) zostałam zaproszona w maju 2009 roku ... bo tu CIEKAWOSTKA zajmowałam się ceramiką i robiłam na drutach i na szydełku - scrapbookingu "nauczyłam się" w Art Piaskownicy - dosłownie - potem miałam krótką przerwę odeszłam w trakcie pierwszej rewolucji Art Piaskownicy a także swojej życiowej (lipiec 2012 roku) wróciłam rok później w lipcu 2013 no i jak wiecie jestem tu do dziś.

I was invited to join the Art Piaskownica team in May 2009 because I’ve been dealing with ceramics, knitting and crocheting. I’ve learned scrapbooking during the time spent here. I’ve left the team in 2012 due to private matters and returned in July 2013 for good.

Hobby / Hobby

tak różnorodne jak ja - nie ma chyba techniki, której nie poznałam ;)
poniższe tagi najlepiej je definiują: rysunek, malarstwo, ceramika, szkło, rzeźba, cardmaking, 
scrapbooking, mixed media, filcowanie, druty i szydełko, szycie (broszki), biżuteria, tatoo ;)

I have various hobbies, there’s probably no technique I haven’t learned. The following tags will best define my hobbies: drawing, painting, ceramics, glass, sculpture, card making, scrapbooking, mixed media, knitting and crocheting, sewing, jewelry making and tattoo making.

Moja pasja to... / My passion is...

odkąd pamiętam wiecznie coś dłubałam - taki syndrom niespokojnych rąk, który ma też moja córka :)
jestem osobą o wielu pasjach i zainteresowaniach scrapbooking zajmuje w nim obecnie dominującą, choć nie jedyną rolę ... bo jest też rysunek i malarstwo, które towarzyszą mi na co dzień - obecnie dumna absolwentka Studiów Podyplomowych w Wrocławiu na wydziale Malarstwa :D

Since I can remember I’ve been always making something. I’m a person of many interests with a scrapbooking taking over the main, but not the only place. There’s drawing and painting - those accompany me on daily basis. Currently I’m a proud graduate of Postgraduate Studies in Wroclaw at the Faculty of Painting. 

A jako, że ostatnimi czasy postawiłam głównie na RYSUNEK
to on jest właśnie tematem naszego 
dzisiejszego wyzwania.

The theme of my challenge to you is: DRAWING


Zadanie polega na wykonaniu dowolnego rysunku (również w kolorze) w dowolnej technice rysunkowej. Nie ograniczajcie się tylko do ołówka. Technik rysunkowych jest naprawdę mnóstwo a ja liczę na 'Was i Wasze prace :)

The task is to create any drawing (even in colour) in any drawing technique. Don’t limit yourself to a pencil. There are many drawing techniques and I look forward to your work! 

 


 

 
 


 Zapraszam do wspólnej zabawy z nami. Na Wasze prace czekamy do 29 grudnia :)

czwartek, 28 listopada 2019

Gościnnie Czarna Biedronka - TEMAT "wełna i warkocz" - wyniki

Witajcie :) Sami przyznacie, że takie cudo nie mogło ujść naszej uwadze. 
Zwycięstwo przypada 

Honoracie z bloga Fioletowa Żyrafa
(Pozwoliła sobie wstawić zdjęcie na modelce bo wygląda w tym sweterku obłędnie.)


Gratulacje. Dla ciebie oczywiście nasz banerek :)


poniedziałek, 25 listopada 2019

DT Inka-art - SZKŁO

Zgodnie z zapowiedzią mamy dla Was dwudzieste trzecie wyzwanie z serii "Moja pasja to ..."  
As announced, we have the ... challenge from the series " My passion is..." for you. 

 Nasz dzisiejszy gość to:
Today our guest is:

Inka-art
 


Ja / Me

Witajcie :-) Mam na imię Halina Rękodziełem zajmuję się odkąd pamiętam a tak na poważnie od ponad ośmiu lat. Techniki, w których czuję się najlepiej to scrapbooking i decoupage, ale w moim świecie jest miejsce na wiele innych - można tu jeszcze na pewno dodać: fusing, rysunek, malarstwo, ceramikę, mix media. Kocham tworzyć w duchu recyklingu jak również bardzo chętnie podejmuję wyzwania w dotąd nieznanych dziedzinach.

I've been dealing with handicraft since I remember, but to be honest - for about 8 years. I like scrapbooking, decoupage but there are lots of others - drawing, fusing, ceramics, painting, mixed media. I love recycling and I love taking challenges in techniques that I haven't tried before. 

Tworzenie jest dla mnie cały czas poszukiwaniem, zabawą, odkrywaniem nowego. Uwielbiam eksperymentować i wcielać swoje szalone pomysły w życie. W ten sposób mogę czerpać radość z każdej wykonanej przez siebie rzeczy, wyrazić myśli i emocje, nadać przedmiotom nowy wygląd lub zaadoptować je do innej, lepszej roli.

Creating means seraching, having fun, discovering for me. I love experiments and putting my ideas into practice. In this way I can enjoy each piece of artwork, I can express my emotions and do great makeovers. 

Na moim warsztacie pierwsze miejsce zajmują kartki okolicznościowe, ale są też albumy, pudełka, notesy, tagi i inne nietypowe formy papierowe - są to projekty kolorowe, optymistyczne, często z przesłaniem lub uwzględnieniem zainteresowań adresata. Kolejne dziedziny artystyczne, w których lubię się realizować to wszelkiego rodzaju techniki zdobnicze a także rysunek i malarstwo. Do każdej pracy podchodzę z ogromną sympatią i zaangażowaniem - tworzę rękami, sercem i duszą. Jestem zawsze otwarta na wszelkie sugestie, podpowiedzi i krytykę - to mnie motywuje i daje obiektywne spojrzenie na to, co robię.

On my desk there are cards mostly, but there are albums, boxes, notebooks and other unusual paper forms, they are optimistic, colourful projects, often with a message concerning an adresee's interests. I like drawing and painting. I engage in each project that I do - I create using my hands, my heart and my soul. I'm open to any suggestions and tips and critical comments. It motivates me and gives me an objective view on what I do. 

TU I TERAZ / HERE AND NOW:


Art Piaskownica / Art Piaskownica

W Art-Piaskownicy działam od dwóch lat - to najlepszy okres mojej twórczej przygody. Dzięki wyzwaniom, jakie podejmuję i staram się im  sprostać, poszerzam swoje horyzonty i poznaję nowe techniki a dzięki wspaniałym Koleżankom z naszego zespołu mam duże wsparcie i wspaniałą motywację do działania. Również dzięki przynależności do DT poznałam mnóstwo utalentowanych Osób i odwiedziłam wiele ciekawych, intrygujących i niesamowicie kreatywnych miejsc w blogosferze :-)

I've been here for 2 years, it's the best period of my creative adventure. Thanks to the challenges I broaden my horizons and learn new techniques and  DT members show me great support and they motivate me to create. Thanks to being here I've met lots of gifted people and I've visited lots of interesting inspirational places in the blog world :)

Hobby moja pasja ... / Hobby My passion ...

Dzisiaj opowiem Wam o jednej z moich ulubionych technik twórczych.  Owoce pracy z jej użyciem być może już widzieliście nie jeden raz, a teraz przybliżę Wam troszkę teorii, bo technika sama w sobie jest bardzo interesująca.

FUSING
W języku angielskim słowo "fuse" oznacza stapiać. Czyli krótko mówiąc fusing jest technologią obróbki cieplnej szkła, która polega na łączeniu, odkształcaniu, formowaniu szkła lub jego elementów pod wpływem działania odpowiednio wysokiej temperatury. Dzięki tej technice można tworzyć piękne i niepowtarzalne prace, zarówno płaskie jak i przestrzenne. Stapianie szkła odbywa się w specjalnie do tego przeznaczonych piecach, wyposażonych w programatory i sterowniki elektroniczne z automatyczną kontrolą całego procesu topienia, łączenia, spiekania, chłodzenia i rozprężania. Prawidłowe schłodzenie wyrobów szklanych jest dość trudne a jednocześnie bardzo ważne. Dlaczego ma to takie duże znaczenie?

Fusing is a way of heating glass. It means joining and forming glass or its elements in high temperature. You can create unique artwork thanks to it - flat as well. Fusing is done in special ovens with electronical equipment that controls the whole process. Cooling the glass is very difficult and very important. Why?

Podczas całego procesu obróbki cieplnej na strukturę szkła działają wewnętrzne siły naprężenia materiału a niewłaściwe jego schłodzenie i rozprężenie może skutkować popękaniem szkła - nawet po dłuższym upływie czasu. Jeśli chcemy stworzyć piękną ozdobę ze szkła, w różnych kolorach, możemy łączyć i spiekać ze sobą kolorowe elementy ale bardzo ważną cechą jest dobór właściwego, kompatybilnego ze sobą gatunku szkła.

During the whole heating process there are different factors that influence it. When the cooling is not properly done it may result in breaking the glass (even in the long turn). If we want to create something unique in glass we can combine different colours, but it's important to use compatible types of glass. 

Zastosowanie niewłaściwie dobranych gatunków nie zda egzaminu, dlatego w procesie twórczym niezbędna jest odpowiednia wiedza na temat parametrów i właściwości poszczególnych, łączonych ze sobą elementów. Jest to podstawowa zasada prowadząca do powodzenia i osiągnięcia zamierzonego celu! Technologia fusingu stwarza nieograniczone możliwości ekspresji artystycznej. Pozwala tworzyć unikatowe kompozycje lub wyszukane formy przestrzenne. Aby nadać szklanym wyrobom wysublimowanego i efektownego wyglądu stosuje się odpowiednie materiały:
- kolorowe posypki, granulaty i pręciki szklane,
- barwniki, farby szklarskie, kalkomanię,
- minerały, szkliwa, metale oraz ich tlenki.

Using ingredients that are not compatible will not work, for this reason you need to have knowledge about features of the materials that you want to use. It's the basic rule! Fusing is a great way to express yourself. You can make unique compositions and spatial artwork. You must use special materials:
-colourful granulated subtances,
-dyes, paints for glass,
-glazing, metals and oxides.

Do nadania produktowi odpowiedniego kształtu przygotowuje się specjalne formy, płyty, matryce  ceramiczne. Szklane kompozycje po wychłodzeniu można poddawać dalszym obróbkom: polerować, piaskować, szlifować lub zdobić najróżniejszymi technikami artystycznymi. Ja najczęściej maluję ręcznie swoje wyroby oraz wykonuję na nich ozdobny techniką decoupage :-)))

To give the glass a shape you want there are special forms, boards, ceramic boards. After cooling you can polish or sand the glass and later you can use other techniques to decorate it. Most often I paint them myself or decoupage them :) 

Gotowe kompozycje szklane można łączyć z innymi materiałami jak drewno, metal, kamień czy ceramika. A dzięki dodatkowym efektom np. podświetlenia, stanowią wyszukane dekoracje naszych wnętrz. Mogą z powodzeniem pełnić rolę ozdobną np: obrazy, zegary, lampy, dekory, biżuteria jak również praktyczną: patery, umywalki, drzwi.

The ready compositions can be combined with wood, stone or ceramics. When you add some lighting to the glass compostions they become sophisticated elements of interiod design. They can be: paintings, clocks, lamps. decorations, jewellery and bowls, washbasins, doors. 

U mnie fusing znalazł zastosowanie zarówno praktyczne jak i ozdobne - wykonuję w tej technice przede wszystkim zegary ze stopionych butelek oraz szklane, zdobione misy. Od czasu do czasu tworzę też bardzo prostą biżuterię:-)

I use fusing in practical projects and in decorations as well. I make clocks in fusing and some bowls. I occassionally make some simple jewellery as well :)

    
A temat dzisiejszego wyzwania brzmi: SZKŁO
The topic of today's challenge is GLASS


Zadanie polega na wykonaniu dowolnego projektu, 
w którym szkło będzie stanowić główny element pracy.
The task is to prepare any artwork where the glass will be the main element.


Ku inspiracji, kilka naszych prac: 
Here is some of our artwork:

Inka-art
Emi


 Zapraszamy do wspólnej zabawy z nami. To będzie wyjątkowy - bo jubileuszowy - rok :)
Na ostatnią edycję wyzwania "Moja pasja to..." zapraszamy już 30 listopada!

We invite you to play with us. It will be special - because it's a jubilee year :)
The next edition of the "My passion is..." challenge is on November 30!

niedziela, 24 listopada 2019

DT CALL

Witajcie ... 
Hello ...

..............................
..............................
..............................
..............................
..............................


OGŁASZAMY NABÓR do DT Art Piaskownicy :)
WE ANNOUNCE A RECRUITMENT for DT Art Piaskownica :)..............................
..............................
..............................

szukamy nowych
we are looking for

KREATYWNYCH 
PEŁNYCH PASJI,
CHĘCI i ZAPAŁU
CREATIVE
FULL OF PASSION
and EAGERNESS
 

osób, które chciałyby przez najbliższe pół roku (styczeń - czerwiec
prowadzić i współtworzyć z nami bloga Art Piaskownicy !!!
people, who would want to carry on and create Art Piaskownica's blog with us
for the next six months (from January to June)


Co oferujemy?
What do we offer?  

- półroczny okres współpracy (styczeń - czerwiec) możliwością jego przedłużenia,
- zestawy produktów od sponsorów w przypadku wyzwań przez nich sponsorowanych,
- prezentację prac na blogu (ponad 2 tysiące obserwatorów) oraz za pośrednictwem Facebooka  (ponad 1400 polubień), 
- miłą, sympatyczną atmosferę pracy, możliwość bliższego poznania nas z innej strony ;)
 
- six months cooperation (January to June), with possibility to extend,
- packs of products from sponsors in case of sponsored challenges, 
- presentation of your works on Art Piaskownica's blog (over 2 000 observers) 
and on facebook fanpage (over 1400 likes), 
- nice work environment, possibility to meet us from the other side ;)


Czego oczekujemy?
What do we expect?  

 - aktywnego prowadzenia własnego bloga i współudziału w tworzeniu bloga Art Piaskownicy 
(1-3 posty w miesiącu),
- przygotowania minimum 2 prac miesięcznie wraz z postami do publikacji na naszym blogu, 
- różnorodności - szukamy osób, które tworzą nie tylko scrapy i kartki, ale również zajmują się innym rodzajem rękodzieła i/lub fotografią,
- głowy pełnej pomysłów, kreatywności, chęci stawiania sobie wyzwań i podejmowania ich,
- aktywnego uczestnictwa w "wewnętrznym życiu" społeczności, respektowania jej zasad i regulaminu.

- active blogging on your own blog  and active participation in creating Art Piaskownica's blog   (1-3 posts monthly), 
- preparing minimum 2 works  each month, publishing them on Art Piaskownica's blog,
- diversity - we're looking for people who create not only LO and cards, but are also interested in other crafts and/or photography,
- head full of new ideas, creativity, willingness to achieve goals and take challenge,
- playing an active role in an "inside life" of our community, respecting its rules.

Jeśli znasz język angielski, będzie to twój dodatkowy atut!
If you know English, it will be your additional advantage.


 Jeśli zatem uważasz, że to Ty jesteś osobą, której szukamy,  
wyślij nam swoje zgłoszenie na adres mailowy:
If you think you are such person, send us your application at: 

 artpiaskownica@gmail.com, 
artpiaskownica@gmail.com, 

 w tytule wpisując hasło "DT call" i swój nick.
putting in the subject "DT call"
and your nick.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do końca roku!
We are waiting for your applications until December 31th!

Prześlij nam:
- swoje imię i nazwisko, nick,
- link do bloga i/lub galerii internetowej/strony na Facebooku,
- zdjęcia trzech ulubionych prac swojego autorstwa (nie więcej)
- informację, dlaczego chciałabyś/chciałbyś należeć do naszego DT.
 Send us:
- your name and nick,
- link to your blog, gallery or facebook page,
- photos of three favourite works made by you (not more),
- information why you want to be a part od our DT.


Zespół Art Piaskownicy
Art Piaskownica's Design Team

sobota, 23 listopada 2019

Świąteczna wymiana - ANIOŁ - lista

Mamy już listę osób, które zgłosiły się do udziału w naszej zabawie :)
Osoba wymieniona jako pierwsza robi upominek dla osoby
w kierunku której skierowana jest strzałka ;)


Alina ---> Angi
Angi ---> Etoile
Etoile ---> Daget-Art
Daget-Art ---> Gosikowy Zakątek
Gosikowy Zakątek ---> Emi
Emi ---> Magdalena - PaperLikeMe
Magdalena - PaperLikeMe ---> Inka-art
Inka-art ---> Wielkie Małe Pasje
Wielkie Małe Pasje ---> Zębianka
Zębianka ---> Alina


PRZYPOMINAMY tematem wymiany jest ANIOŁ -
forma i interpretacja dowolna ale wykonana przez Was praca
nie powinna przekraczać formatu A5 tj. jego długość i szerokość. (Wysokość dowolna.)

UWAGA! Upominek wysyłamy obowiązkowo listem poleconym lub paczką! 
Wysyłamy go w okresie między 23 listopada, a 6 grudnia 
- jest to termin ostateczny i nieprzekraczalny.   

piątek, 22 listopada 2019

MIXED MEDIA - SREBRO, srebrne dodatki - wyniki

Witajcie :)
Dziękujemy za wszystkie zgłoszone prace w wyzwaniu SREBRO.
Nadszedł czas na prezentację wyników.
Hello everyone :)
Thanks for submitting  your artwork in our challenge SILVER.
It's time to present the results.

Zwycięzcą jest:
The winner is:


Banerek dla Ciebie ... i nagroda od sponsora ITD Collection. Gratulujemy!
There's a banner for you. And the prize from our sponsor - ITD Collection.


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę
i zapraszamy do udziału w kolejnych wyzwaniach.
Thank you for playing along! Don’t forget to join our ongoing challenges!

wtorek, 19 listopada 2019

MIXED MEDIA - farby

Witajcie moi mili.
Dzisiaj kolejne wyzwanie z cyklu MIXED MEDIA. Na warsztat bierzemy FARBY wszelakie: akwarele, tempery, akryle, gwasze, kredowe, olejne, plakatowe oraz inne.

Hellow everyone,
Today it's time to start another challenge connected with MIXED MEDIA. This time we work with all kinds of PAINTS: watercolors, tempera paints, acrylics, chalk paints, gouache, oil and others.


Zadanie polega na wykonaniu dowolnej pracy z wykorzystaniem farb. Mogą to być zarówno prace bardzo mediowe, jak i tradycyjne, malarskie. W zależności od waszych zamiłowań twórczych.
The task is to prepare any artwork using paints. You can do a mixed media project or do something more traditional - it depends on your vision and art interests. 

Inspiracje naszego DT:)
Our DT's inspirations:


                                                               kigabet vel Ki
 


Na Wasze prace czekamy do 18 grudnia:)
We wait for your artwork until December 18 :)