czwartek, 26 czerwca 2014

LO z cytatem - wyniki

Miło nam poinformować, że w naszym wyzwaniu na LO z cytatem, w którym sponsorem było ScrapAndMe, wygrywa praca...
 Marty


Gratulujemy!
Po nagrodę prosimy zgłosić się do sponsora:)

środa, 25 czerwca 2014

KOLORY

Lato czuć już wszędzie. Mimo, że może nie jest najcieplej, to pełno świeżych owoców, kwiatów i żywych kolorów. Dlatego na tę edycję wybrałyśmy mocno wyraźne barwy :)

We can feel summer in the air. Although there is not so hot, there are a lot of fresh fruits, flowers and vibrant colors. So in this edition of the color challenge we have chosen sharp colors :)Ponieważ zauważyłyśmy, że macie odrobinę problem z rozróżnianiem kolorów i często prace kolorystycznie nie bardzo zgadzają się z kolorami, które wam tutaj wybieramy, opisuję je:
- ZIELONY
- BIAŁY
- POMARAŃCZOWY
- RÓŻOWY
Kolory są jaskrawe, a nie pastelowe :)
Because we noticed that you have a little problem with colors and very offen you enter works with totally different colors, I decided to write down them:
- GREEN
- WHITE
- ORANGE
- PINK
And every color is high-color, not pastel :)

Nasze inspiracje:
Our inspirations:

Huma zrobiła pięknego LOsa.
Huma made a beautifuul LO.


Ki przygotowała zestaw bucików i czapeczkę zrobione na szydełku.
Ki crocheted a set of shoes and a cap.Marysza uszyła kosz na włóczki.
Marysza sewed a basket for yarn.


Nie oceniam po okładce zrobiła również LO :)
Nie oceniam po okładce made LO too :)


Czekamy na wasze prace. Powodzenia.
We look forward to see your works. Good luck.
czwartek, 19 czerwca 2014

Mapkujemy!

Zapraszamy do stworzenia LO według poniższej mapki! Myślę, że jest prosta i nie sprawi Wam żadnego problemu. Po cichu liczę też, że będziecie dobrze się bawić przy wspólnym klejeniu, ciachaniu i chlapaniu.
We invite you to create a layout using following map. I think it's simple and won't cause you any trouble. I also hope, that you will have fun during all this joint gluing, cutting and splashing.


Część Dziewczyn tworzyła przy użyciu materiałów od sponsora - sklepu Na Strychu.
Some of Girls were creating using materials from our sponsor - Na Strychu.


Co więcej, sklep przygotował scrapową niespodziankę dla osoby, która zwycięży w tym wyzwaniu! Tym bardziej zachęcamy Was do stworzenia ciekawych prac - jest o co walczyć :) Na nasze wyzwania można zgłosić dowolną ilość prac. Zgłoszone prace muszą być NOWE, tzn. nie mogą być publikowane wcześniej niż w dniu pojawienia się wyzwania na blogu Art Piaskownicy. Powinny być one dodatkowo opisane i podlinkowane bezpośrednio do wyzwania, którego dotyczą.
What's more, the store has prepared a scrapbooking surprise for one person, who will be the winner of this challange! We encourage you to create interesting works - it's worth fighting for :) You can send us as many works as you wish for our challenges. Proposed works must be NEW, this means that they cannot be published earlier than the day when the challenge was published on Art Piaskownica. They should also be properly described and linked directly to the challenge in which thay participate.

A oto mapka w pełnej krasie i prace przygotowane przez naszą załogę:
Here are the whole map and pieces prepared by our team:


wykonała pracę w szmaragdowej tonacji, do jednej ze swoich ulubionych piosenek:
made LO in emerald, using a quote from one of her favourite songs:

wziął nas na wyprawę do maleńkiego, ale jakże kolorowego świata:
took us on a journey to a small, but very colorful world:

Huma tak się rozpędziła, że zrbiła dwa Lo'sy:
Huma made two layouts:


 a ja, majstrująca Asia, ograniczyłam się tylko do farb i roweru:
and I, Asia-majstruje, narrowed it only to some paint and a bike:Prace dodajemy za pomocą żaby (instrukcja):
Add your work using InLinkz (instruction):


FOTOgra - wyniki

Miło jest nam poinformować, iż czerwcową edycję fotoGRY 
wygrało zdjęcie wykonane prze Tatianę


Gratulujemy zapraszamy na nasze inne wyzwania =)

piątek, 13 czerwca 2014

FOTOgra "Portret dziecka"

Kochani dziś FOTOgra inspirowana pracą Stanisława Wyspiańskiego 
"Śpiący Staś" (1904, pastel, 47 x 62 cm) Jako jeden z niewielu artystów 
potrafił tak wiernie uchwycić niewinność, delikatność i kruchość ... dziecka. 
Chciałabym byście i wy pokazali mi jak je widzicie. 
Zatem aparaty w dłoń i fotografujemy ... 

na tapecie temat: PORTRET DZIECKA


Do zmierzenia się z tym wyzwaniem zaprosiłam Annę, na której zdjęcia 
natrafiłam zupełnie przypadkiem ... ale które pokochałam od pierwszego wyjrzenia :)


I jeszcze kilka słów o Ani:) 

Witam, jestem Anna (annpol7), mama trojki dzieci. Od paru lat zajmuje sie fotografowaniem ich codzienności oraz innych dzieci.  Kiedyś byłam zapalona digiscrapowiczką, teraz czas pozostał tylko na fotografowanie. Na zdjęciu moja najmłodsza gwiazdeczka Sara (4l), która pojawia sie najczęściej na moich zdjęciach, ponieważ najwięcej czasu spędzamy razem.   Więcej moich kadrów znajdziecie np na moim blogu : www.annagrucelaphotography.blogspot.co.uk Serdecznie pozdrawiam i zapraszam.

A to już foty naszego DT :)

UWAGA: Swoje prace wyjątkowo linkujcie w komentarzach !!!

wtorek, 10 czerwca 2014

kartkowa MAPKA - edycja Kobensa - wyniki

Znamy już wyniki naszej kartkowej zabawy z mapką.

Justt wykonała bardzo delikatną a zarazem nasyconą kolorem kartę 
i to ona najbardziej nam się spodobała :( Gratulujemy ...


poniedziałek, 9 czerwca 2014

Festiwal Make It Yourself

Śpieszę poinformować was o przegenialnym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w Cieszynie w ostatni weekend czerwca (czyli 28-29.06) - Festiwal Make it Yourself (Facebook). Słyszeliście kiedyś o nim?


Rozmawiałam z jedną z organizatorek, większość z nich ją zna, Czarną Biedronką, oto fragmenty wywiadu, na temat Festiwalu MIY:

W tym roku odbędzie się 3 edycja festiwalu MIY. Jakie były początki festiwalu? Dlaczego postanowiliście zorganizować w Cieszynie festiwal o takiej tematyce? 

W pierwotnym założeniu festiwal miał być okazją do posłuchania dobrych, ale niekoniecznie znanych szerokiej publice zespołów. Jako organizatorzy byliśmy mocno związani z cieszyńską sceną muzyczną (wspólnie graliśmy w zespole Metafora). Zależało nam nie tylko na promocji ciekawych kapel, ale także na ożywieniu Piwnicy Teatralnej, którą darzymy dużym sentymentem. Warsztaty były tylko dodatkiem, najpierw pojawiły się muzyczne, później dołączyły do nich rękodzielnicze. III edycja festiwalu różni się od poprzednich brakiem koncertów w Piwnicy. Myślę, że to przełomowy krok, chociaż ciężko było nam podjąć tą decyzję. Zwróciliśmy się w stronę warsztatów, ponieważ było na nie duże zapotrzebowanie, miejsca na niektórych wyprzedawane były w dniu otwarcia zapisów.  Koncerty niestety nie cieszyły się takim zainteresowaniem.

Jakie atrakcje zostały przygotowane dla uczestników tegorocznej edycji festiwalu?
Przede wszystkim niesamowicie różnorodna oferta warsztatów (ponad 30 rodzajów). Podkreślę w tym miejscu, że chociaż jesteśmy kojarzeni z rękodziełem to warsztaty nie są skierowane jedynie do kobiet. Panowie również mogą w nich uczestniczyć. Fotografia, steampunk czy linoryt to tylko niektóre z możliwości które mają do wyboru. Oprócz warsztatów będą także stoiska z rękodziełem, degustacja herbaty, freeshop (czyli darmowa wymiana przedmiotów), stoiska ze zdrową żywnością i ekologicznymi kosmetykami, wegańskie jedzenie, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz zajęcia dla dzieci. Wszystko odbędzie się w Domu Narodowym, co mamy nadzieję, ułatwi przybywanie na festiwal całymi rodzinami, a także uniezależni nas od warunków pogodowych.
W tym roku oprócz szerokiej oferty warsztatów z rękodzieła, pojawiły się także zajęcia motywujące i pozwalające na lepsze poznanie siebie. To zupełna nowość w porównaniu z poprzednimi edycjami. Czy to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie samorozwojem?
Zdecydowanie tak. Często pytamy znajomych (i nieznajomych) na jakie warsztaty sami chcieliby pójść, co ich interesuje. Później szukamy osób, które specjalizują się w danej dziedzinie i zachęcamy ich do współpracy z nami, do podzielenia się swoim doświadczeniem, wiedzą z danego tematu. Jesteśmy wnikliwymi obserwatorami trendów panujących w rękodziele i sferze warsztatowej, staramy się odpowiadać na panujące zapotrzebowanie, o ile tylko jest to zgodne z naszą ideologią.
Sama tworzysz. Będziesz prowadzić warsztaty. Jak oceniasz kompetencje prowadzących warsztaty?
Prowadzący warsztaty to przede wszystkim osoby z pasją, otwarte na nowe doświadczenia, na innych ludzi. Większość z nich prowadziło warsztaty już wcześniej, ale będzie też kilku debiutantów. To ważne, żeby dawać ludziom szansę na zdobycie doświadczenia – sama debiutowałam jako prowadząca podczas I edycji festiwalu. Od tego czasu poprowadziłam kilkanaście warsztatów. Chcemy umożliwiać rozwój, nie tylko uczestnikom, ale także twórcom. Jeżeli ktoś jest fachowcem w swojej dziedzinie i chce swoją wiedzę przekazać innym to dla nas znak, że powinniśmy stworzyć mu taką możliwość. Jesteśmy dumni z tego, ze dołączają do nas coraz bardziej liczące się w swoich branżach osoby. To dla nas ogromnie motywujące mieć takich ludzi w swoich szeregach! Jednego jestem pewna - niektórzy pewni siebie, niektórzy pełni obaw – nasi prowadzący dadzą z siebie wszystko, żeby jak najlepiej nauczyć Was nowych umiejętności!
Czy trudno znaleźć prowadzących warsztaty? Jak udało Wam się ich namówić do podzielenia się z ich „know-how”? Czy lista prowadzących jest już zamknięta?
Prowadzący warsztaty chyba wyczuwają nasze pozytywne nastawienie. Część z nich zgłosiła się od razu jak tylko dotarła do nich informacja, że reaktywujemy festiwal. Inni dowiedzieli się od znajomych, część została namierzona przez nas osobiście. Nikogo nie trzeba było szczególnie namawiać. Ci ludzie po prostu chcą się stać częścią naszego projektu. Na dzień dzisiejszy lista prowadzących jest już zamknięta, ale jeżeli ktoś chciałby poprowadzić warsztaty ze swojej dziedziny zapraszamy do kontaktu. Moje działania nie ograniczają się tylko do festiwalu. Spotkamy się, porozmawiamy, zapamiętamy. Kto wie, co przyniesie przyszłość?
 Na czym polegać będzie darmowa wymiana przedmiotów między uczestnikami (freeshop)?
Chcemy umożliwić „uwolnienie” przedmiotów. Często przechowujemy w mieszkaniach i domach przedmioty, których właściwie już nie potrzebujemy. Szkoda nam ich wyrzucić, a na sprzedanie często brakuje czasu. Freeshop to doskonała okazja, żeby wreszcie zrobić porządek. Można przynieść wszystko: gazety, książki, ubrania, płyty, dekoracje, dosłownie wszystko co wpadnie nam w ręce. Pamiętajmy, że dla jednego dany przedmiot jest bezwartościowy, ale dla kogoś innego może być niczym wygrana na loterii. Zasada działania freeshopu jest prosta – przynosisz co chcesz, wynosisz co chcesz. Nie musisz przynieść, żeby wynieść. Nie musisz wynieść, żeby przynieść. Przedmioty pozostałe po festiwalu zostaną rozdysponowane pomiędzy schronisko dla zwierząt, a organizacje wspierające ludzi w potrzebie. Uwolnij swoje rzeczy, my znajdziemy im nowych właścicieli!
Poza tym na samym Festiwalu będzie masa innych atrakcji, a ceny za karnety są w gruncie rzeczy bardzo niskie :) A wiecie jaka będzie jeszcze wspaniała atrakcja? Jedna z nas, będzie prowadzić niesamowite warsztaty, w czasie których zrobicie łapacz snów :) Zatem każdy, kto miałby ochotę stworzyć takie cudeńko i poznać naszą kochaną Maryszę to szybko, szybko zapisywać się, liczba miejsc ograniczona :) Być może jeszcze, którejś z nas uda się dotrzeć :)
Zapraszamy was bardzo serdecznie! Będzie się działo naprawdę wiele, więc warto!!!

sobota, 7 czerwca 2014

Wyzwanie kartkowe - chłopiec czy dziewczynka?

Ten rok obfituje - przynajmniej w moim otoczeniu w dzieci :P 
Nie wiem czy to czysty przypadek, czy po prostu tak już jest, 
że jak sama zostajesz mamą to zauważasz i inne przyszłe mamy. 
Stąd też temat naszego czerwcowego KARTKOWEGO wyzwania!

CHŁOPIEC CZY DZIEWCZYNKA ?


Zadanie polega na wykonaniu dowolnej w formie kartki 
z uwzględnieniem powyższego tematu!


Nasz dzisiejszy gość to Jyoti ... tak o sobie pisze:"Hej, hej! Witajcie:) Mam na imię Asia, a w blogosferze publikuję pod nickiem Jyoti, co po hindusku znaczy światło. Scrapbookingiem zaraziłam się mniej więcej sześć lat temu, kiedy mieszkałam jeszcze w Norwegii i przypadkiem trafiłam tamże do scrapowego sklepu stacjonarnego i  wyjść stamtąd nie mogłam oszołomiona tym, co tam zobaczyłam. Na założenie bloga zdecydowałam się 3 lata temu i blogowanie pochłonęło mnie całkowicie. Oprócz scrapowania kocham także mandalę i mojego kota:))) Oraz córkę, która jest już nastolatką i fotografować się nie daje;) Bardzo dziękuję za zaproszenie do wspólnego kartkowania i zapraszam do wyzwania!"


Yjoti przygotowała dla nas niezwykle oryginalną pracę ...


A tak z tematem poradziła sobie reszta zespołu:
środa, 4 czerwca 2014

Przepis na ... #39 KWIATY - wyniki

Halo!
Mamy już wyniki majowego Przepisu na...
W kwiecistej edycji postanowiłyśmy wyróżnić następujące prace:

Numer jeden to wybrany zdecydowaną większością głosów 
piękny zestaw biżuterii Joanny Orlikowskiej.


Miejsce drugie przypadło również biżuterii, Szupa 
stworzyła misterny naszyjnik z koralików.


Miejsce trzecie zajął Anioł Łąkowy z bloga Lalki Szmacianki.


Serdecznie gratulujemy!!!


niedziela, 1 czerwca 2014

Recykling #18 RECYKLING z dzieckiem

 Hej!
Wczorajszy, wyjątkowy dzień zainspirował nas do przygotowania
równie wyjątkowego tematu recyklingowego.


W tym miesiącu zapraszamy więc na recykling 
Z DZIECKIEM LUB DLA DZIECKA.

Zasady są bardzo proste:
1. wykonujemy recyklingowy przedmiot razem z dzieckiem, lub dziecko, w miarę
swoich możliwości przygotowuje pracę samodzielnie ...
lub
2. wykonujemy recyklingowy przedmiot dla dziecka, stawiając przede wszystkim 
na jego użytkowość (zabawka, ubranie, mebel, gadżet, etc.)

 Piaskowniczanki poradziły sobie tak:

 Propozycja Ki to łaciaty projekt,
z którym świetnie poradzą sobie przedszkolaki.


 Nie oceniam po okładce zdecydowała się na drugą możliwą interpretację 
i uszyła piękną, wiosenną czapeczkę dla dziecka. W projekcie udział wzięły 
niepotrzebna bluzka i stara torebka :)


Littlewood wykorzystała dwie możliwe opcje.
Recykling dla dziecka: zabawka z pojedynczych skarpet - bo w każdym domu 
w okolicy pralki grasuje potwór zabierający do jednej sztuce z pary.


Recykling z dzieckiem: abstrakcja na starym prześcieradle
z udziałem ekologicznych farb wykonanych z barwników do jajek.Czekamy niecierpliwie na Wasze kreatywne pomysły!
Pozdrawiamy ciepło!
Załoga