niedziela, 31 lipca 2016

KOLOROWANKA


Nie od dziś wiadomo, że kolory stanowią nieodzowną część naszego życia. Ich barwa może wpływać pozytywnie na naszą psychikę lub wręcz odwrotnie mogą nas podświadomie drażnić. Samo kolorowanie to natomiast świetna technika relaksacyjna polegająca na uspokojeniu myśli i oderwaniu się od trudów codziennego dnia. Znajdźcie więc dziś czas na wyciszenie i podróż w głąb siebie. Przygotujcie dobre kredki lub flamastry, usiądźcie wygodnie i do dzieła! 
It has been known that the colors are an indispensable part of our lives. Colour can have a positive effect on our psyche, or just the opposite may subconsciously irritate us. Coloring alone is however a great relaxation technique which consists of calming thoughts and detachment from the hardships of everyday life. So today find some time to wind down and into yourself. Prepare good crayons or markers, sit back and go!Możecie pokolorować dowolną kolorowankę
lub jeśli macie odrobinę cierpliwości sami ją narysować.
(Kolorowanie jej wtedy nie jest już przez nas wymagane.)
You can color any coloring book or page or if you have a little patience draw it yourself.
(Coloring it is no longer required by us.)


Zobaczcie teraz, jak swój kolorowy świat widzą projektantki Art Piaskownicy.
See now, how the designers AP  see their colorful world.

 AnettaL. (Jamiołowo)

Emi

Na koniec mała ściągawka, dla tych co nie radzą sobie z dobieraniem kolorów ;)


Po pierwsze, klasyczne koło kolorów składa się z 12 różnych kolorów. Jedna połowa zawiera chłodne kolory, a druga zawiera cieplejsze barwy. Koło dzieli się na: 
kolory podstawowe: żółty, czerwony, niebieski;
kolory drugorzędne: zielony, pomarańczowy, fioletowy; 
kolory trzeciorzędne (uzupełniające się) utworzone z połączenia jednego koloru podstawowego i jednego drugorzędnego.
  

Kolory analogiczne - dobieraj kolory znajdujące się obok siebie na kole kolorów. Przykładowo wybierając kolory od żółtego do pomarańczowo-czerwonego. Prace o analogicznych kolorach są harmonijne dla oka. Podobnie jak palety monochromatyczne.Kolory dopełniające - wybierz dwa kolory po przeciwległych stronach na kole kolorów. Zobacz jaki efekt daje połączenie koloru niebieskiego i pomarańczowego. Kolory kontrastują ze sobą, co wzbudza zainteresowanie, a jednocześnie sprawia, że połączenie ma wizualny sens dla oka. 


Kolory triadyczne -  schemat kolorów tworzony jest z trzech równo rozłożonych kolorów tworzących trójkąt równoboczny. Triadyczne palety są szczególnie żywe i energiczne, ze względu na ogromną różnorodność barw.  


Kolory dzielące - ustalamy wybierając dwa kolory po obu stronach koloru przeciwstawnego. Tak dobrana paleta jest mniej kontrastowa i rzucająca się w oczy od palety kolorów dopełniających. Kontrast jest tu złagodzony przez wybranie kolorów analogicznych do dopełnianego.


Kolory wybierane po prostokącie i po kwadracie Jest to tak naprawdę wybór do jednej palety dwóch par kolorów dopełniających. Dzięki temu kolory nawzajem się neutralizują i pasują do siebie jako całość.

 
Wierzymy, że przedstawione podstawowe techniki doboru kolorów, pomogą Wam przełamać się 
i że zasypiecie nas mnóstwem fantastycznych prac. Macie czas do końca wakacji (30 sierpień).  
We believe that presented here basic techniques of selecting colors will help you break free and that you shower us with a lot of fantastic works. You have time until the end of summer (August 30).

czwartek, 28 lipca 2016

PRINTY - "kropki" - wyniki

Ależ zasypałyście nas mnóstwem prac. FANTASTYCZNIE! Cieszymy się bardzo, że ta nietypowa edycja kolorów tak przypadła wam do gustu :) Dominowały głównie papierowe prace ... ale znalazły się i wyjątki i te cieszę podwójnie.
You've showered
us with a lot of works. FANTASTIC! We are very pleased that you liked this unusual edition of colors :) Works made of paper dominated ... but there were exceptions, and those bring double joy.
 
                                                          A to już nasze kropkowe TOP 3!
                                                                And that's our dotty TOP 3!  
P.S.: i jeszcze nagroda dla zwycięzcy od naszej GDT.
 Pracownia K&A skontaktuj się proszę z Anią S.
P.S .: and yet the prize for the winner of our GDT.

 Pracownia K&A Please contact Ania S.
 

poniedziałek, 25 lipca 2016

KOLORY lipca

Witajcie,
Hello,
mamy już prawie środek wakacji, więc zapraszamy Wam dzisiaj do bardzo letniego wyzwania. Jako kolory lipca chcemy Wam zaproponować kolory morza i piasku.
We have almost the middle of holiday so we invite you today to the challenge of summer. As the colors of July we want to suggest you the colors of the sea and sand.Przypominam, że możecie wykonać pracę w dowolnej technice z użyciem trzech wybranych przez nas kolorów. W pracy może być też użyty w niewielkich ilościach czarny i biały kolor.
I remind you that you can do a work in any technique using three of our chosen colors. You can also use some black and white in a small amount.

        Na kolorystyczne wyzwanie zapraszamy Was wraz z Kamilą z bloga Gawra Stefana
        We invite you for color challenge together with Kamila of the blog Gawra Stefana"Mam na imię Kamila. Zawodowo zajmuję się przekładem z języka niemieckiego. Uwielbiam kreatywne wyzwania, dlatego bardzo się cieszę, że mogę współorganizować to, o którym właśnie czytacie. Lubię uczyć się nowych technik. Blogowanie zaczynałam, kiedy zaczęłam uczyć się decoupagu, ale moją największą pasją nieoczekiwanie stało się szydełkowanie. Ale mi się zrymowało :) Jak pewnie większość uczyłam się w podstawówce szydełkowania, robienia na drutach i innych przydatnych rzeczy, ale wtedy mnie to nie wciągnęło. Po latach postanowiłam zrobić drugie podejście i zaskoczyło. Teraz wszędzie zabieram ze sobą szydełko. Chętnie próbuję też innych technik. Niedawno wciągnęłam się w liternictwo, co widać po moim profilu na Instagramie. Ciągle poszukuję nowych wyzwań, więc Art Piaskownica jest jednym z miejsc w sieci, do których z przyjemnością często powracam."
"My name is Kamila. I work as german language translator. I love creative challenges and this is reason why I’m very glad that I can help to organize this one. I like to learn new techniques. Writing a blog I started with learning of decoupage, but my biggest passion unexpectedly started to be crocheting. How, I suppose, a most of people at primary school I learned crocheting, knitting and other useful things, but back then it wasn’t my thing. After many years I decided try one more time and this time it had struck home. Now I’m taking my crochet hooks everywhere. I also willingly try other techniques. Lately I was absorbed by hand lettering, what can you see on my Instagram profile. All the time I’m looking for new challenges, so Art Piaskownica is one of the places in web, where I come back frequently and with pleasure."

A oto inspiracje nasze i naszej Gościnnej Projektantki - Kamili
And here is our inspirations and our the Guest Designers -Kamili

Kamila 
 zrobiła szydełkowego misia
made crochet a teddy bear
 

zrobiła filcową broszkę w kształcie syreny
made a felt brooch in the shape of a mermaid

 

Zębianka
wykonała mobil z ptakami zrobionymi z origami
made a mobil origami with birds

wykonała stronę w ramach Project Life
made page to the Project Life


 
AnnaMaria
przygotowała pracę z lalką
made card with doll


To co ruszacie z nami na plażę? 
Na Wasze prace czekamy do 24 sierpnia. 
 Pozdrawiam wakacyjnie
Let's go to the beach. 
We'll wait for your works until 24th August. 
Holiday greetings


piątek, 22 lipca 2016

TEMAT - wycieczka do zoo - wyniki

Witajcie!
Hello! 

Dziś zacznę od dialogu, jaki miał miejsce podczas naszej ostatniej wycieczki z Kaju do Zoo.

Chodzimy z Kaju po Zoo ...
Młoda krzyczy- Nie ma słonia! Gdzie jest słoń?
(Przy okazji warto zaznaczyć, że po pierwsze - po to tu przyjechałyśmy, po drugie- szukanie słonia motywowało moje dwuletnie dziecko do przemierzania kolejnych odcinków ogrodu) 
Po dłuższym czasie odnajdujemy w końcu pawilon słoni, a tam wisi karteczka: 
"6 czerwca słoń wyjechał do Szwajcarii ..."
Rozczarowana mówię Kaju- Nie ma słonia, słoń wyjechał.
Na co moje dziecko odpowiedziało:
- Nie ma słonia ... Słoń jest chory ...

 
Today I'll start from the dialogue that took place during the recent trip to the zoo with Kaju.
 
We are walking...
A girl shouts - There is no elephant! Where is the elephant ?
(First of all - that was what we went there for, and secondly the searching for an elephant was motivating my two year old child to crawl thru the following sections of the garden). After a long time we've found at the end the pavilion of the elephants, and there hung a piece of paper: "June 6th elephant went to Switzerland ..."
I say disappointed Kaju- No elephant, the elephant has left. And my child answered:
- There is no elephant ... The elephant is sick ...

                                            A zwycięzcą zostajeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:
The winner is:

 witaminka


Gratulujemy! Banerek dla Ciebie:)
Congratulations! The banner for you:) 
 

Przypominamy o naszych aktualnych wyzwaniach:)
Remember our current challenges:)