czwartek, 1 września 2022

TEMAT - Baśnie i legendy polskie

 Witam serdecznie :)

Wakacje już za nami. Pełni nowej siły i energii wychodzimy z trybu urlopowego i ruszamy z wyzwaniami :) Dziś chciałabym przedstawić Wam nową odsłonę TEMATU :) Zapraszam do magicznej krainy bajek, baśni i sag. Mam nadzieję, że tematy przypadną Wam do gustu i wraz z nami z radością (wewnętrznego dziecka) zanurzycie się w świat opowieści. Rozsiądźcie się więc wygodnie, weźcie kota na kolana (jeśli macie), przygaście światła i posłuchajcie dzisiaj wybranej bajki, a potem dajcie się ponieść inspiracji i przyłączcie się do naszej zabawy.

Hello and welcome :)

Holidays are behind us. Full of new strength and energy, we leave the vacation mode and start with the challenges :) Today I would like to introduce you to a new THEME :) I invite you to the magical land of fairy tales and sagas. I hope that you will like the topics and that you will be joyfully immersed in the world of stories with us (your inner child). So, sit back comfortably, take the cat on your lap (if you have one), dim the lights and listen to the selected fairy tale today, then get inspired and join our fun.

A jaką baśń wybrać? W tym miesiącu sięgamy do skarbnicy polskich legend i baśni. Może to będzie coś z Waszego regionu, a może jedna z tych legend, które wszyscy znamy? Legendy warszawskie, krakowskie, poznańskie, opowieści znad Wigier i baśnie śląskie? Może klasycznie sięgniecie do opowieści o Warsie i Sawie, świętej Kindze, czy księciu Popielu? I nie zapomnijcie o Borucie, wiedźmach z Babiej Góry, skarbach, zbójach, rycerzach, utopcach, smokach i innych baśniowych stworach. Wykorzystajcie nasze ogromne bogactwo baśniowe i bawcie się dobrze. 

Forma i technika wykonania jest całkowicie dowolna.
Nie zapomnijcie napisać, która opowieść was zainspirowała :)

And which fairy tale should you choose? This month we reach for the treasury of Polish legends and fairy tales. Maybe it will be something from your region, or maybe one of those legends we all know? Legends of Warsaw, Krakow, Poznań, tales from Wigry and Silesian fairy tales? Maybe you will refer to the stories of Wars and Sawa, Saint Kinga or Prince Popiel in a classic way? And don't forget about Boruta, witches from Babia Góra, treasures, robbers, knights, drowners, dragons and other fairy-tale creatures. Use our huge fairy-tale wealth and have fun.

The form and technique of execution is completely up to you.
Don't forget to write which story inspired you :)

A tak wyglądają baśnie i legendy polskie oczami naszego DT
And here's what our DT have come up with

Maede

Zębianka

Emi


Pamiętajcie, że prace muszą być nowe i spełniać zasady, których szczegółowy opis znajdziecie w zakładce na pasku.  Nie zapomnijcie o linku do tego postu i banerku wyzwania. 

Remember that the works must be new and meet the rules, a detailed description of which can
be found in the tab on the side bar. Don't forget about the link to this post and the challenge banner.

Na wasze prace czekamy do 30 września. Bawcie się dobrze :)
We are waiting for your works until September 30th. Have fun :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękujemy że jesteś z nami :) baw się dobrze w naszej "piaskownicy" - załoga AP