czwartek, 25 kwietnia 2019

Gościnnie Asia-Majstruje - TEMAT "zero weste"

Zgodnie z zapowiedzią mamy dla Was szóste wyzwanie z serii "Moja pasja to ..."
As announced, we have the sixth challenge from the series " My passion is..." for you. 

Nasz gość to:
Our guest is:

Asia Majstruje
 

Ja / Me
 
Cześć! Mam na imię Asia, w sieci znajdziecie mnie jako Asia-Majstruje. Działam na różnych polach, ale zwykle priorytetem jest dla mnie przydatność - staram się nie robić niczego, na co sama nie mam zapotrzebowania. Wbrew pozorom ta praktyczność działa pobudzająco na moją kreatywność :) 

Hi! My name is Asia and on the web you will find me under the nick Asia-Majstruje. I work on various fields, but usefulness is my priority. I try not to do anything that I do not need myself. Contrary to appearances, this practicality has a stimulating effect on my creativity:)

Art Piaskownica / Art Piaskownica

W Art Piaskownicy miałam przyjemność tworzyć od lutego 2014 do kwietnia 2016. W moich pracach zawsze istotnym elementem był recykling i wykorzystywanie elementów, które niekoniecznie pochodzą z "branżowych" sklepów. Lubiłam tworzyć prace pod dyktando mapki czy określonych kolorów. Czas w Piaskownicy wspominam jako bardzo twórczy!

I had a pleasure to create in the Art Sandbox from February 2014 to April 2016. In all my works I focus on recycling and I don't necessarily use products from designer stores. While my career in Art Sandbox DT, I loved to create projects inspired by maps or colour challenges. I will always remember that time as very creative.

TU I TERAZ / HERE AND NOW
 
Od czasu mojej obecności w Art Piaskownicy sporo się zmieniło - zdecydowanie ograniczyłam swoje działania w sieci. Teraz częściej wykonuję metryczki dla dzieci, niż inne prace papierowe. Kartki i zaproszenia powstają natomiast na zamówienie rodziny i znajomych :)

Since my presence in Art Sandbox a lot has changed - I have definitely limited my activities on the web. Now I create children's metrics much more often than any other paper projects. I still make cards and invitations, but only to order of my family and friends.

Jestem, choć rzadko, tutaj:
You will find me here:


Hobby / Hobby

Oprócz tworzenia metryczek dla dzieci, kartek czy zaproszeń, najwięcej czasu wolnego poświęcam na... gotowanie :) Ponieważ nie jem mięsa, staram się przygotowywać urozmaicone wegetariańskie posiłki i poznaję nowe produkty, o których wcześniej nie miałam pojęcia. I tak powstają kokosanki na aquafabie albo ciastka z ciecierzycy - mniej lub bardziej udane, ale zawsze daje się jakoś uratować nawet niewypały ;)

In addition to children's metrics, cards and invites, I spend most of my time on... cooking. Because I don't eat meat, I try to prepare varied vegetarian meals and enjoy learning about products I've never heard about before. And that's how I make (not always successfully) aquafaba coconut cookies or chickpea cookies. 

Moja pasja to... / My passion is...

Przez splot różnych wyborów życiowych - niejedzenie mięsa, ograniczenie marnowania żywności czy ograniczenie plastiku - staram się żyć w zgodzie z zasadą zero waste (bez śmieci). Jest to oczywiście trudne, więc uczciwie mogę mój styl życia określić raczej jako less waste (mniej śmieci).

By combining my various life choices like being vegetarian, limiting food waste and use of plastic, I try to live in harmony with "Zero Waste" policy. This obviously is a difficult task, so I can honestly describe my lifestyle as "Less waste".

Tematem dzisiejszego wyzwania jest 
ZERO WASTE

The theme of today's challenge is
ZERO WASTE


Temat potraktujmy szeroko - do zabawy możecie zgłosić pracę, która na przykład:
- zużywa resztki "przydasiów"
- polega na recyklingu, upcyklingu
- jest pod jakimś względem "proekologiczna"

Let's take the subject broadly - you can enter projects which for example:
- include paper leftovers or leftovers of any craft supplies
- are recycled or upcycled 
- are "pro-ecological"

 Asia uszyła woreczki na zakupy :)

Asia has sewn up some shopping bags:
Trzeci Pokój / Justyna ozdobiła swoją bawełnianą eko-torbę


Magda zrobiła kartkę ze ścinek i korków po winie.
Magda has made a card from paper leftovers.


Zapraszamy do wspólnej zabawy z nami. To będzie wyjątkowy - bo jubileuszowy - rok :)
Na kolejną edycję wyzwania "Moja pasja to..." zapraszamy już 30 kwietnia!

We invite you to play with us. It will be special - because it's a jubilee year :)
The next edition of the "My passion is..." challenge is up on 30 April!


2 komentarze:

  1. Super, jak dla mnie wyzwanie bomba! Na co dzień przerabiam wszystko, co się da i co mi się w ręce nawinie. :D Co weekend nawet w Akcji:Reperacji prezentuję nowy pomysł na recykling czy przeróbkę, tak dla inspirowania innych osób. No to lecę coś zmajstrować! :)

    OdpowiedzUsuń

dziękujemy że jesteś z nami :) baw się dobrze w naszej "piaskownicy" - załoga AP