piątek, 24 marca 2017

TECHNIKI "szydełko" - inspiracje

Dzisiaj kolejny wpis z cyklu TECHNIKI, tym razem przedstawimy technikę znaną i lubianą przez wiele osób. Technikę, której podstaw uczyły Was często babcie, mamy, ciocie ...Zapewne domyślacie się, że chodzi o szydełkowanie:) 
Znając podstawy szydełkowania, można tworzyć naprawdę piękne rzeczy - ozdoby nie tylko do domu takie, jak poduszki, koce, koszyki, narzuty, serwety, ale i breloki, kolczyki itd. Można robić części garderoby od szali i czapek poczynając, a na strojach bikini kończąc:) Można tworzyć cudowne zabawki dla dzieci i wiele innych przedmiotów, jakie podsunie Wam wyobraźnia.

 

 
 

 

 

 

Szydełkowanie to dość obszerna grupa różnych technik, które dodatkowo dzielą się na podgrupy. Nie wiem, czy istnieje jakaś szczegółowa literatura, która omawia całe bogactwo technik szydełkowania... Dla przykładu wymienię tu kilka najbardziej popularnych technik - koronka szydełkowa, do której zaliczamy m.in. technikę siatkową (filet), koronki koniakowskie, koronki brugijskie, koronkę rumuńską (zwaną arabeską lub makramą szydełkową), a także szydełko tunezyjskie, amigurumi, czyli maskotki. Oczywiście można by tutaj wymieniać i wymieniać, ale na pewno nie wyczerpiemy tego tematu, dlatego może lepiej spójrzmy na przygotowane przez nas inspiracje:)  


Szydełkować może każdy i właściwie wszędzie - niezbędne do uprawiania tej dziedziny rękodzieła jest tylko szydełko odpowiedniej grubości  i kordonek, wełna lub sznurek w zależności od tego, co chcemy wykonać.

Zachęcamy do przygotowania szydełek, bo już jutro rusza nowe wyzwanie:)
Do jutra!

5 komentarzy:

 1. прекрасне завдання :), давно не брала гачка до рук, треба згадати :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj dawno nie miała szydełka w ręku....może się skuszę:) zobaczymy jaki temat.

  OdpowiedzUsuń
 3. moje szydełko już odkurzone, czekam na temat wyzwania:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, że szydełko już w pełnej gotowości bojowej czeka na wyzwanie:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Te inspiracje są cudeńkami - sukieneczka <3 i piesio <3 <3 Codzień coś dziergam, jednak talentem nie dorównuję. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

dziękujemy że jesteś z nami :) baw się dobrze w naszej "piaskownicy" - załoga AP