wtorek, 1 października 2013

Rękoczyny - TORBA/ETUI/PORTFEL/KOPERTÓWKA

Sagitta przygotowała dla nas bardzo fajne wyzwanie na ten miesiąc - szyjemy torby, etui, portfele lub kopertówki! Jak widać pole do popisu jest spore, bo tak naprawdę sam pokrowiec można uszyć na wszystko! Mamy nadzieję, że weźmiecie udział w naszej zabawie! :)
Sagitta prepared a really nice challenge for this month - we are making bags, covers or wallets! As you can see it is a challenge which can be interpreted in a lot of ways, eg. you can make a cover for almost everything! We hope you will play with us! :)

Do naszego dzisiejszego wyzwania zaprosiłyśmy Asię z lolajoo.blogspot.com , która potrafi szyć z prędkością światła :D
To today's challenge we decided to invite Asia from http://lolajoo.blogspot.com/, who is able to sew in an incredible speed :D

Nasz gość tak pisze o sobie:
Few words from our guest:

Cześć :) mam na imię Aśka. Jestem z wykształcenia elektronikiem, zawodowo programistą dla logistyki, niedoszłą konserwatorką zabytków, obecnie kurą domową, matką trójki na urlopie wychowawczym, szyjącą sobie co popadnie. Czasem mam fazę na szycie rybek, czasem na szycie spódniczek, generalnie jestem w tej dobrej sytuacji, że sobie mogę wybierać co mi się chce. No i nigdy nie wiadomo, kim będę , jak już będę duża.
Teraz szyję dużo nerek bo dzięki nim w końcu mam wolne ręce na placu zabaw i jedyne czym muszę się zająć to bieganie za dziećmi
Szycie to moje wielkie hobby, no i możliwość bycia skąpym , w kwestii kupowania ubrań dzieciom Zdecydowanie mogę okroić budżet, poświęcony na dziecięcą garderobę, jeśli sama szyję dzieciom. Moja szafa to w 90% rzeczy uszyte przeze mnie. .....no butów szyć jeszcze nie umiem. Witam Was serdecznie

Nowadays I make a lot of hip bags :) because thanks to them I can run around with my children at the playground, instead of sewing there by hand :)
Sewing is my big hobby and the possibility of being stingy when we are talking about buying clothes for my kids :)
I can easily lower our budget which is meant to be spent on childens' clothes when I sew them myself. The content of my wardrobe is in 90% sewed by me. ...but I still don't know how to sew shoes. :)

nerki od Asi
hip bags from AsiaI inspiracje naszego zespołu:
And inspirations from our design team:

Torba Sagitty:
Sagitta's bag:

 Maryszkowa torba:
And Marysza's bag:

Katasiaczkowa filcowa torba z kotem
Felt bag with an amazing cat from Katasiaczek


Mamy nadzieję, że zainspirowałśmy was do zrobienia sobie lub komuś znajomemu nową torbę, kopertówkę, portfel czy etui. Nie możemy się doczekać aż zobaczymy wasze prace!
We hope we inspired you to make a new bag, wallet or cover for something for you or for someone you know. We cannot wait to see your works!


9 komentarzy:

 1. O ho ho! Wspaniały temat, a można dodać więcej niż jeden link?
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajnie:)!Od dawna chciałam uszyć torbę i etui tylko jakoś tak...teraz to nie ma wymówek, super wyzwanie!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. A mam takie pytanie, czy okładkę na zeszyt z materiału też można podciągnąć pod etui?
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Addicted to Crafts - można, tylko wiecie.. bez przesady :D dwa mogą być ale 10 już nie :D

  Magdalena Barszczowksa - hmm raczej nie, bo to jednak jest okładka a nie etui, etui byłoby gdybyś mogła cały zeszyt wsadzić do tego :D jeśli wiesz o co mi chodzi :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobra damy jeden link, ale 100 toreb w środku. Ahhha! Nie żartuje:) Nie wiem kiedy tą jedną uszyjemy...:)A może wydziergamy...Dobra, idę spać, bo jak mi się mózg na noc rozhula, to potem zasnąć nie można:)Aśka

  OdpowiedzUsuń
 6. NO , no , no !!!! Nie lada wyzwanie , ale cóż ...i na mnie przyszła pora zabawić się z Wami :) To co ??? Przystępuję do zadania !

  OdpowiedzUsuń
 7. ja też bym chciała pobawić si w piaskownicy! ale czy zdążę coś uszyć...??

  OdpowiedzUsuń
 8. Addicted to Crafts mnie oświeciła, że tutaj można pokazywać swoje prace. Akurat zrobiłam na szydełku etui na mojego ebooka i cieszę się, że mogę się nim tutaj pochwalić. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Siedź tu krokodyl i czekaj na wyrok!

  OdpowiedzUsuń

dziękujemy że jesteś z nami :) baw się dobrze w naszej "piaskownicy" - załoga AP