piątek, 28 stycznia 2011

koloroTON #1 - wyniki

Bardzo nas cieszy że spodobała się Wam nasza nowa zabawa i że tak licznie podjęłyście to "duetowe" wyzwanie! Po wyselekcjonowaniu prac, które faktycznie odpowiadały proponowanej kolorystyce i tych, które były podlinkowane na Waszych blogach i w galeriach, ostatecznie wygrała...

... Sagitta...
i jej boska, ceramiczna miseczka

drugie, zaszczytne miejsce przypadło
Uliettcie

trzecie wyróżnienie wędruje do...
Karmeleiro


Tylko i wyłączenie ze względu na poprawną realizację kolejnych wyzwań koloroTONU chciałabym wypisać osoby, których prace niestety nie spełniały kolorystycznych warunków zadania; podkreślam jeszcze raz że nie "wytykam nikogo palcem" ani nie szkaluję, chcę tylko zaznaczyć różnicę między kolorem pomarańczowym- a cynobrem oraz między turkusem a ultramaryną czy kolorem niebieskim: Brydzia, Aszczka, Arteemid, Karaluszek, Dorota, Tora i Zanka12. Za udział dziękujemy wszystkim i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji.

24 komentarze:

 1. A wiesz, że na różnych monitorach różnie różne kolory wyglądają? Bardzo różnie! Mam w domu trzy komputery i na każdym moje prace wyglądają inaczej :(

  OdpowiedzUsuń
 2. wzięłam to pod uwagę; ale przy ogłaszaniu wyzwania prosiłam o zdjęcia wiernie oddające kolory; różnice na monitorach to jedno, ale czasem ewidentnie coś jest nie w tym kolorze w którym powinno być.
  poza tym był podany opis kolorów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anno ja tez brałam udział w wyzwaniu ale cóż widocznie nie bierzesz pod uwagę pracy a autora- szkoda. Nie mniej jednak dziękuję Ki za dawkę energetyczno inspirującą mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rybia - czytaj a potem się skarż; wypisałam tylko osoby, które użyły ZŁYCH kolorów i nie były brane pod uwagę w głosowaniu. Ciebie na tej liście nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje dziewczyny;-))) Ceramiczna miseczka Sagitty wymiata;-)) a boskie scrapiszcze Ulietty uwielbiam;-))

  OdpowiedzUsuń
 6. a ja serdecznie dziękuję za wyróżnienie :))

  OdpowiedzUsuń
 7. oczywiście szanuję to, że organizujecie całą zabawę, więc jak najbardziej macie prawo, a nawet musicie stawiać warunki, ale to w końcu tylko zabawa - czy trzeba aż tak bardzo "czepiać się" (nie to mam na myśli, ale nie mogę znaleźć lepszego słowa) kolorów :)? w niektórych przypadkach to naprawdę monitor zmienia odcienie, niezależnie od jakości zdjęcia ;)) oczywiście, w niektórych przypadkach różnice są dosyć znaczące, ale odpuściłabym np. Drysze czy Aszczce :) moim zdaniem ważne, by zachować daną tonację barw i nie odchodzić w zielenie kiedy ma być pomarańczowy, ale tak tylko wyrażam swoje zdanie... ;))

  Pozdrawiam całą ekipę Art-Piaskownicy :) aktualnie nie mam czasu brać udział w wyzwaniach, ale zawsze chętnie oglądam nowe wyzwanie - macie milion pomysłów i to jest super!

  OdpowiedzUsuń
 8. aż tyle napisałam?! no to wam "walnęłam" potężny komentarz... ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Molly - pisząc komentarz do tych wyników zdawałam sobie sprawę z tego że pojawi się pod nim kilka krytycznych komentarzy.

  Otóż tak sobie myślę, że warto spróbowac się trochę "poczepiać". W zabawach wyzwaniowych utarło się już że wiele rzeczy jest umownych, a dlaczego? Przecież osoby dobierające np. próbniki kolorów do zabaw mocno się starają żeby to było jak najciekawsze i jak "najsmaczniejsze" połączenie; starają się również wybrać jak najlepiej ilustrujące dany kolor zdjęcie... wyzwanie w kolorach polega własnie na tym żeby znaleźć i połączyć TE KONKRETNE, zaproponowane do wyzwania, a nie np. na siłę "dopasować" coś wcześniej przygotowanego. Ja rozumiem wszelkie niejasności związane z jakością zdjęcia, ustawieniami monitorów - ale przecież część z nas orientuje się z jakich materiałów jest coś wykonane i jaki one de facto mają odcień...
  Prace Dryszki i Aszczki są bardzo piękne, ale naszym zdaniem nie spełniały warunków zabawy.

  Zdaję sobie sprawę że zaostrzenia są spore, ale ogłaszając nową zabawę pisałam że będziemy zwracać na to uwagę.

  Zabawa to zabawa, ale jest ciekawsza kiedy stosujemy się do jej reguł, nie omijając szczegółów dla własnej wygody (mam tu na myśli wszystkie wyzwania kolorystyczne).

  Tak samo prosimy i zaznaczamy za każdym razem, aby w wyzwaniach rękoczynowych prezentować rzeczy craftowe - wyłączając scrapy i kartki.

  Chętnie odpowiem na wszystkie pytania które macie. Jeśli nie jesteście czegoś pewne, to przy kolejnych wyzwaniach pytajcie - na pewno któraś z nas udzieli Wam wyczerpującej odpowiedzi.

  Mam również nadzieję że osoby wymienione nie maja mi tego za złe; a cała reszta czyta ze zrozumieniem i nie oczernia nas tak jak to zrobiła Rybiooka, posądzając o to że głosujemy na osobę a nie na jej pracę...

  OdpowiedzUsuń
 10. Cóż, w takim razie ja nie odróżniam kolorów:( Szkoda, bo praca była przygotowywana specjalnie a nie "dopasowywana" i wydawało mi się że spełnia warunki:(
  Gratuluję zwycięzcom, bo wyróżnione prace piękne
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Drogi Karaluszku - jeśli chodzi o Twoją pracę, to ona właśnie najbradziej ze wszystkich odbiegała kolorystycznie od wzornika; bardzo mi przykro:/ może następnym razem się uda.
  Twój "turkus" to w rzeczywistości dość ostra ultramaryna...
  porównaj sobie na swoim blogu zdjęcie zakładki i szablon piaskownicy, które widnieją obok siebie - przyznasz że różnica jest duża.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie bardzo rozumiem: użyłam takiego samego papieru jak Ula oraz Anita...a więc wzorowałam się na pracach Waszej załogi...

  OdpowiedzUsuń
 13. W sumie przyznam,że niesamowicie zaskoczyło mnie to wykluczenie skoro używam juz nawet tych samych materiałów co prace wzorcowo - inspirujące, a jeszcze nadal jest coś nie tak - w tym momencie zamiast zasiąść do kolejnego wyzwania skutecznie się zniechęciłam do zabawy :-(

  Ps. Dziewczyny gratuluję - wasze prace są świetne - i to nie tylko te wyróżnione!

  OdpowiedzUsuń
 14. Podobnie jak Aszczka korzystałam nie tylko ze wzornika, ale i spoglądałam na Wasze prace... Jeśli chodzi o nazwy kolorów którymi operujesz to ja ich nawet tylu nie znam^^ Oczywiście nie mam żadnych pretensji, czy coś;) Jednynie trochę mi smutno, bo to była moja pierwsza praca na Wasze wyzwanie i od razu tak jakoś...

  OdpowiedzUsuń
 15. Aszczka ;)

  strach się będzie zgłaszać ;)) później będą wypisywać na tablicy kto nie rozróżnia kolorów, ma źle ustawiony monitor ;) lub się tylko inspirował (jak ja, fakt, luźno do tego podeszłam, bardzo luźno ale skoro coś mnie ruszyło - postanowiłam o Was napisać u mnie na blogu i wpisać się w listę osób korzystające z kolortonu). mówi się trudno. w piaskownicy piachem po oczach ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam. Ja cieszyłem się grać ;))). Mam nic przeciwko,ale nie bardzo rozumiem swego błędu(

  odniesieniu ). Tora

  OdpowiedzUsuń
 17. Dobra, to po kolei odpowiadam :)

  Aszczko - Twoja kartka jest przepiękna i świetnie obfotografowana, ale... to NIE są te kolory. Widzę że korzystałaś z ILSowych papierów które wszystkie znamy, ale.. po pierwsze Ula w swoim scrapie pokazała tylko cynobrowe fragmenty tego nieregularnego papieru, fakt gdzieniegdzie prześwituje pomarańcz, ale ogólne wrażenie jest cynobrowe. Turkusowy papier pochodzi pochodzi z dodruku i jest znacznie ciemniejszy i raczej - NIE turkusowy. Poza tym - ta sama uwaga co do Karaluszka - porównaj swoją pracę z wzornikiem. I ustawienia monitora nie mają tu nic do rzeczy.
  Przykro mi że zniechęciłaś się do wyzwania, bo bardzo lubimy w piaskownicy Twoje prace.

  Postanowiłam tym razem oprócz zabawy zaproponować Wam trochę "nauki", w koloroTONie macie szansę nabyć umiejętności dobierania kolorów w walorach jakie proponujemy.

  Karaluszku ja rozumiem że nie znasz wszystkich nazw poszczególnych kolorów, dlatego właśnie stawiając wyzwanie dokładnie opisałam jak dany kolor wygląda, jaki ma odcień.

  Drycha - przykro że odbierasz to jako "piaskiem po oczach"; zaznaczałam "tysiąc" razy że wypisanie osób które użyły złych kolorów nie jest szkalowaniem - w jakim celu sugerujesz że jednak zostałyście wyśmiane? użyłaś kolory POMARAŃCZOWEGO a nie CYNOBROWEGO - zasady były jasne i proste. Gdyby ktoś na Twoje wyzwanie lalkowe przesłał Ci pluszowego psa pewnie tez nie brałabyś go pod uwagę jako realizacji Twojego wyzwania.

  Tora - nie wiem w jakim języku mam Ci odpowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Anna-Maria,można na angielskim

  OdpowiedzUsuń
 19. Tora, you used the wrong colour in the challenge. Your work was beautiful, but too rich in colours. Please compare your picture with challenge example. After all, thank you for your work and participate in our challenge.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłosiłam się dodatkowo, dla zabawy.
  Wpadłam, zobaczyłam połączenie i coś mnie ruszyło, żeby następną trochę zrobić w barwach takich a nie innych. Opis przeczytałam później ale stwierdziłam - czemu nie? Jak się nie zaliczę, to mnie nie dopiszą i tyle.

  Fakt faktem -gdyby tak się czepiać, to nawet na obrazku http://1.bp.blogspot.com/_QEcY8_ubqj8/TTQaMxhnvKI/AAAAAAAAFzA/6Prj2ClS3UE/s320/kolorton1_b.jpg tytułowym wyzwania nie widzę cynobru tylko właśnie pomarańcz. Chyba, że mam zwracać uwagę na cień dwójki. Sama dwójka nie jest turkusowa, a błękitna. Na jednej czy dwóch przykładowych pracach cynober wygląda jak czerwień, na innej jak pomarańcz. Na którejśtam turkus turkusu nie przypomina.

  Możnaby wymieniać i się czepiać.
  No nieważne...

  Po prostu wypisywanie po nicku osób, które się nie zaliczyły, uznaję za niestosowne.
  Zgłosiłam się, bo w jakiś sposób skorzystałam z Waszej zabawy ale nie po to, żeby mnie wymieniać tak, jakbym nie umiała rozróżniać kolorów. Bo tak to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 21. no trudno, taka jestem niestosowna :)
  "podczepiłaś się" nie pod to wyzwanie co trzeba w takim razie. Jeśli sobie życzysz to mogę Twój nick z tego niestosownego miejsca wykasować.

  OdpowiedzUsuń
 22. chyba się podczepiłam, gdzie nie trzeba :)

  pewnie, kasuj, czemu nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Juppi :) Dziękuję ! Nawet nie wiecie jak sie ciesze !!!!
  a moją faworytką była Uliettcie, konik też mi sie niesamowicie podoba
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

dziękujemy że jesteś z nami :) baw się dobrze w naszej "piaskownicy" - załoga AP