wtorek, 26 października 2010

Fotolift #1 - wyniki

Bardzo, bardzo, baaardzo dziękujemy za przysłanie tak wielu zdjęć na nasze nowe wyzwanie! O pierwsze wyróżnione miejsce walczyły zawzięcie dwa z kilkunastu nadsłanych. Ostatecznie wygrała



drugie miejsce zajął lift Jaszki:


Bardzo spodobały się nam również zdjęcia Izuss - niezwykle pomysłowa inspiracja zdjęciem bazowym :)



Wszystkim uczestniczkom wyzwania serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Zachęcamy do udziału w kolejnych zabawach fotograficznych na naszym blogu.

22 komentarze:

 1. piękne jest to zdjęcie, które wygrało :)

  a ja nie zdążyłam zrobić, buuu :( ale fotogry już nie podaruję

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze miejsce jak najbardziej zasłużone - gratuluję!
  A co do drugiego... chyba ekipa Art-Piaskownicy nie ceni oryginalności... Wystarczy wpisać na Flickr "talk to hand"...
  I tak przy okazji: Izuss się nie zaręczyła (choć pomysł na zdjęcia interesujący, mój typ numer 2:)

  OdpowiedzUsuń
 3. baardzo nostalgiczne pierwsze zdjęcie, super! Sama wkońcu nie zrobiłam, a mój luby nalegał, by napisać "talk to hand" haha :)

  OdpowiedzUsuń
 4. w takim razie rezygnujemy z gratulacji dla Izuss i zachwycamy się samym pomysłem.

  Art-piaskownica to wypadkowa zdań kilkunastu różnych osób; wyróżnienia są przyznawane poprzez głosowanie i punktowanie prac.

  Art-piakownica ceni jakoś, pomysłowość, perfekcyjne wykonanie - to nie był konkurs na najoryginalniejsze motto na dłoni.

  P.S> Twoje zdjęcie bardzo nam się podobało; niestety w odróznieniu do zdjęcia Jaszki nie było kompletnie widać co masz na dłoni napisane, ale po tej wypowiedzi zakładam ze było to coś oryginalnego czego po wpisaniu na flickr nie ma w nadmiarze.

  OdpowiedzUsuń
 5. gratuluję zwyciężczyniom ;)) szkoda tylko, że ostatnio nie wstawiacie linków do zdjęć innych uczestników - chętnie bym obejrzała inne interpetacje, bez przeklejania za każdym razem adresu z komentarza ;))

  OdpowiedzUsuń
 6. Tylko ja nie wstawiam linków, bo jestem leniwa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A mnie urzekła ta praca Majki

  http://3.bp.blogspot.com/_KvXlvInCRHY/TMQpIHR0xrI/AAAAAAAAFkc/88aHvl2EaMg/s1600/oto.jpg

  OdpowiedzUsuń
 8. o jaaa! nie wierzę! Dziękuję. I wogóle nic mądrego mi nie przychodzi do głowy, więc...buziaki!
  ...i dla Ciebie Jasz buziaki x5!

  OdpowiedzUsuń
 9. Anno-Mario, ja to wszystko bardzo dobrze rozumiem, ale wybranie pracy "Talk to hand" zaprzecza Twoim słowom, gdyż m.in. brakuje w nim pomysłowości.
  Bez dobrego pomysłu każda praca może być jedynie poprawnie wykonaną fotografią, dobrze uszytym quiltem, wykonaną zgodnie ze sztuką rzeźbą itp.
  I dlatego po Twoich słowach wnoszę, że amatorzy nie mają tutaj czego szukać...

  PS. Twojego PSa nie skomentuję, bo nie wypada mi się odnosić do własnej pracy - nie po to napisałam tutaj swoją opinię. Żałuję tylko, że tyle w Twoim PSie złośliwości...

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdjęcie numer 1 - świetne!!! HendMejdBajKejt gratuluję!!

  OdpowiedzUsuń
 11. duzo złośliwości jest raczej w moim PMS-ie :)
  masz racje że przegięłam, przepraszam - sama głosowałam na Twoją pracę.

  Nadal jednak nie zgadzam się z tym ze wybranie pracy Jasz jest zaprzeczeniem mojej wizji pomysłowości - kompletnie mnie ineteresuje co tam jest napisane; zdjęcie jest dobre i adekwatne do liftowanego pierwowzoru; "Amatorzy" jak ich nazwałaś absolutnie mają tutaj miejsce - same często jestesmy amatorkami w niektórych wyzwaniach - ale zawsze staramy się aby jakość wykonania była jak najwyzsza, tego rónież oczekujemy od uczestniczek/ków wyzwań; wybieramy prace dobre, przy których odbiorze nie pzeszkadzają techniczne niedociągnięcia - wszystkiego można się nauczyć, po to tu ćwiczymy, uzymy się od siebie nawzajem, doskonalimy nasze umiejętności.

  Wiele "amatorów" zostało tu jużwielekotnie wyrożnionych, a sama Kasia wyrózniona w tym wyzwaniu jest foto-debiutantką. Uprzejmie proszę zatem abyś nie podwarzała naszych wyróżnień, osądów - jesli ktoś się z nimi nie zgadza to po prostu nie bierze udziału w wyzaniach na tym blogu i przenosi się na inny portal - demokracja.

  Osobiście nigdy nie widziałam żadnego zdjęcia z napisem "talk to hand" :) serio

  OdpowiedzUsuń
 12. genialne zdjęcie na miejscu nr 1:)

  OdpowiedzUsuń
 13. a ja się nie znam i podobają mi się wszystkie prace wyróżnione, Kejt za pomysł,Jasz za cuuudne kolory, i Jednoiglca (?jak to odmienić ) za kolory między innymi i wierny lift.Jak się okazuje lift fotografii też może być wierny :P

  Co do oryginalności napisów hmmm, ja się pytam kto w rękodzielnictwie jakimkolwiek może się pochwalić,że jego praca nie jest wypadkową prac , które widział, natchnęły go lub tak utkwiły w głowie,że nie można już inaczej?

  OdpowiedzUsuń
 14. Izuss miała być jeszcze za pomysł :p
  ale Jednoiglca tez-głosowałam na ta fotkę :]

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluję Kejt hendmejdującej - fota genialna, gdybym miała głosowac też bym ją wybrała!

  OdpowiedzUsuń
 16. Anno Mario,
  w takim razie nie zrozumiałyśmy się nawzajem... Mam specyficzny sposób pisania i czasem moje intencje nie są rozumiane tak jakbym tego chciała. Moim celem nie była krytyka, ani podważanie Waszej decyzji - chciałam tylko wyrazić swoją opinię (chyba od tego są komentarze? Nie musimy przecież słodzić sobie na każdym kroku?).
  Jestem totalną amatorką we wszystkich craftowych dziedzinach, do tego nie potrafię robić zdjęć (mój mąż też nie:D) i odebrałam Twoją wypowiedź jako znak bym sobie stąd poszła precz:)
  I podkreślę jeszcze jedną rzecz: nie mam żalu o to, że moja praca nie została wyróżniona - "spotykamy się" tu przecież dla zabawy, a nie dla laurów.
  PS. Tekst "Talk to hand" pochodzi chyba z jakiegoś filmu, ale nie mam 100% pewności (od dawna jest mi znajomy, więc nie potrafię podać źródła).
  PS2. Nie mam zielonego pojęcia jak należy odmieniać nazwę Jednoiglec (jak ją wymyślałam to nie zastanawiałam się nad tym) - najprościej jest zwracać się do mnie po imieniu (Julka).

  OdpowiedzUsuń
 17. Amen :)

  Gorąco zapraszamy do zabawy wszystkich "amatorów"- to pisałam ja totalna fotograficzna ignorantka :))

  OdpowiedzUsuń
 18. a mi bardzo miło i bardzo dziękuję za wyróżnienie :)

  zdjęcie Kejt mnie urzekło, jest takie smutnie prawdziwe. a Jednoiglec swoim mnie rozbawiła i przeraziła - czeka mnie na dniach szycie, szycie w nerwach i pod presją czasu, a ten plaster taki wymowny... ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Zdjęcie nagrodzone jest ,moim zdaniem bardzo dobre -
  pomysł super i takie "klimatyczne" :)Nagroda w pełni zasłużona :)
  *
  Tak na marginesie chciałabym spytać - bez złośliwości - po prostu nie wiem - o co chodzi w lifcie? o to, żeby wykonać jak najwierniejszą kopię? Czy luźną interpratcję?
  *
  Izuss - zdjęcie Julki wydrukuj, i przylej nad maszyną do szycia;) Jak plakat BHP, co to kiedyś nad różnymi maszynami w zakładach pracy wisiały typu "Nosisz hełm - żyjesz dłużej". Zdjęcie też mi się podoba ale nigdy jeszczem się nie przeszyła :D
  *
  Ja bym chciała tak jak Molly!!!!( chodzi o te linki) - proszę :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Dziękuję za wyróżnienie! :*

  Że też takie problemy ludzie mają...

  OdpowiedzUsuń

dziękujemy że jesteś z nami :) baw się dobrze w naszej "piaskownicy" - załoga AP