niedziela, 7 marca 2010

Rękoczyny #1 - wyniki.

Pierwsza edycja naszego nowego wyzwania cieszyła się ogromną popularnością! Nadesłałyście mnóstwo różnorodnych, ciekawych i starannie wykonanych prac - dziękujemy! Mamy nadzieję ściągać tu do naszej piaskownicy więcej osób kraftujących :)
W głosowaniu wyróżniłyśmy tym razem dwie prace; najwięcej naszych głosów zdobyły obrazki:i Terceps:kilka głosów zdobyły również bliźniacze obrazki Xiarejki:Pozostałe głosy rozłożyły się między Madziozę, Mough i Konwalię Amelli.

Udział w wyzwaniu wzięły również - Juunka, Alojek, AnnaMaria323, Elianka, Tusia, Asica P., Rybiooka, asiaVart, Anna Kowal, Malflu, Samara84, Kornelia, Olennka, Juliettqa, Izuss1, HendMejdBajKejt, Manufaktura Marta, Lily, Kachasek i Teodorowy Zakątek.
Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i dziękujemy za piękne prace! Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach 'rękoczynów'!
----------------------------------------------------------------------------------------------

Jeszcze mała adnotacja od naszego piaskownicego zespołu w sprawie inspiracji - SZANUJMY SIEBIE i SWOJE PRACE - taki wpis można znaleźć na co drugim blogu, niestety dość często obok takiej informacji można spotkać zdjęcia prac "inspirowanych" pracą konkretnej osoby i niestety ta inspiracja nie jest odnotowana w przypisach... Jeszcze "zabawniej" robi się gdy ktoś przysyła na wyzwanie Art-Piaskownicy pracę "inspirowaną" dorobkiem jednej uczestniczek naszej grupy - oczywiście jej nie podpisując :) To jedynie przykład, kropla w morzu.
Chcemy jedynie poinformować, że takie nie podpisane prace będą z góry dyskwalifikowane - to co dzieje się dalej to kwestia sumienia osoby, która dopuściła się "niedopatrzenia".

16 komentarzy:

 1. Piękne prace - zawsze lubię tu zaglądać, bo tyle jest kreatywnych crafterek (chyba nie spotkałam dotąd mężczyzny). Gratuluję wyróżnionym :) Chciałabym tylko poprosić o wyjaśnienie dyskwalifikacji niepodpisanych prac - nie rozumiem tego szczerze powiedziawszy... Ktoś przysłał pracę cudzą jako swoją? Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tusiu,
  To nie tak że pozostałe prace zostały zdyskwalifikowane - po prostu nie zostały wyróżnione.
  jesli chodzi o sprawę inspiracji to każda z nas wie zym to się obajwia: wykorzystywaniem konkretnych, charakterystycznych pomysłów, tych samych kompozycji prac, czasem identycznych materiałów, a czasem wszystkiego naraz.

  OdpowiedzUsuń
 3. P.S> Dyskwalifikujemy również prace które nie spelniają warunków wyzwania - np. jeśli jst wyzwanie MONO - to "tęcze" nie przechodzą, jesli w przepisie jest konieczność skorzystania z drutu, to te bez drutu są dyskwalifikowane itp...

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję wyróżnionym! Piękne obrazki. Mam nadzieję, że wyzwań "rękoczynowych" będzie więcej :-)
  Apropos drugiej części posta, to trochę mnie zmroziło, mam nadzieję, że nie chodziło o mnie. Nowa jestem, wielu rzeczy nie wiem. Może warto konkretnym osobom dać informacje zwrotne, np. na maila? powinny być podane na blogach; Wiem, że to pewnie dodatkowa praca, ale ja bym się cieszyła, gdyby ktoś zwrócił mi uwagę- mogłabym się czegoś nauczyć. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja też mam nadzieję, że nie popełniłam jakiegoś czynu, o którym nawet nie myślę, że mogłabym popełnić...
  zwykle wymieniałyście wszystkie startujące osoby...
  a tak? czuję się trochę jak zdyskwalifikowana; gdybym była choć wymieniona, jako startująca czułabym się lepiej...
  bo tak - startowałam i nawet nie wiadomo, czy zostałam zdyskwalifikowana, czy tylko nie uzyskałam dość punktów w głosowaniu... ale czy na pewno?
  w sumie nie wiem...
  w każdym razie cieszyła bym się, gdyby ktoś wypowiedział się, choćby ogólnie na temat mojej pracy... tak, wtedy można się czegoś nauczyć!
  zwłaszcza, że jestem baaardzo początkująca i po omacku nieco wszystko robię :)


  a wyróżnione prace są fantastyczne!
  i gratuluję dziewczynom :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kornelio - sprawa tego czy jakas praca zdobywa nasz głos bądź nie jest kwestią subiektywną - każda z nas ma swój gust i nim się kierujemy podczas wyboru najfajniejszej pracy. Albo się nam podoba, albo nie.
  Nikt Ci nie napisze co robisz dobrze a co źle. Jeśli chcesz możesz się w takiej sprawie zwrócić do każdej z nas - ale prywatnie.

  Wpisałam autorki wszystkich prac, które brały udział w głosowaniu - przpraszam Was za zamieszanie, nie chciałam żebyście poczuły się zdyskwalifikowane - mój błąd, przepraszam, już naprawiłam :)

  P.S. Niestety nie można było przekazać informacji o dyskwalifikacji ani na maila ani w komentarzu do pracy.

  Przypominam także o konieczności umieszczania informacji na jakie wyzwanie jest przygotowana praca i o konieczności podlinkowania naszego bloga - prace niepodpisane tymi informacjami równiez będą dyskwalifikowane; (jesli ktoś zgłasza stare prace proszę je na blogu również podpisać - wolimy jednak jak wyzwania są realizowane na bierząco).

  OdpowiedzUsuń
 7. Anno-Mario - dziękuję za wyjaśnienia :)
  zgadzam się i rozumiem.

  i pozdrawiam :)
  z pewnością dalej będę się tu bawić, bo tak to traktuję - jak świetną zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. kirke_kasia: ja nie posiadam bloga, ale też wysłałam swoją pracę drogą elektroniczną. Niestety nie zostałam wymieniona przez Annę-Marię pośród tych którzy brali udział w wyzwaniu.Znaczy praca się nie nadawała?

  OdpowiedzUsuń
 9. kirke_kasiu - niestety nie dostałyśmy Twojej pracy; jedyny zgłoszonym obrazkiem na mailu była praca Teodorowego Zakątka :(

  ale następnym razem żeby nie było wątpliwości to możesz tak jak teraz wkleić komentarz wraz z linkiem do pracy (zdjęcie można wprowadzićdo sieci np. na stronie http://www.imageshack.us ); Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. kirke_kasia - taka złośliwość rzeczy martwych:)dziękuje za odpowiedź.
  Wszystkiego naj dla wszystkich pięknych pań.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kurczaki! wstyd i hańba wielka. Najmocniej przepraszam za całe zamieszanie gdyż obawiam się, że z mojej winy zaszło. Otóż do wykonania zgłoszonej przeze mnie pracy zainspirowała mnie wspaniała praca Anny-Marii o ta http://princi-made.blogspot.com/2010/02/szalona-zabawa.html. Przez myśl mi nie przeszło, że moje niepodpisanie odbierzecie w ten sposób ;/ Byłam pewna, że skoro zgłaszam pracę na wyzwanie, które to właśnie Anna-Maria organizuje będzie Jej miło zobaczyć, że właśnie Jej praca mnie zainspirowała :) Nie śmiałabym zgłaszać pracy zainspirowanej inną na całkiem obcy konkurs. Wybaczcie, mam nauczkę ;/ Mam nadzieję, że przyjmiecie drogie Panie przeprosiny szczególnie w tak pięknym dniu i pozwolicie mi brać udział w kolejnych wyzwaniach.

  OdpowiedzUsuń
 12. Droga Mamo Alberta - mnie jest zawsze miło jesli ktoś się inspiruje moimi pracami, ale tylko wtedy kiedy pod daną pracę jest podlikowana adnotacja, albo chociaż wymieniony nick - moze byc z małej litery ;]

  W wyzwaniach może brac udział każdy kto przestrzega niezapisanych, ogólnie przykętych zasad bycia fair. Nikt nie widzi przeciwskazań abyś brała udział w kolejnych wyzwaniach art-piaskownicy, zapraszamy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Hmmm, to ciekawe, co powiecie na to:

  http://littlebirdiesecrets.blogspot.com/2010/03/how-to-make-felt-needle-book.html

  http://art-piaskownica.blogspot.com/2010/03/monochromatycznie-7-kobensa-fioletowy.html


  To jak to jest? Ktoś nas naśladuje- źle, my kogoś- ok?

  Little Birdie opublikowała swoje zdjęcie wcześniej niż pojawiło się to:
  http://img408.imageshack.us/img408/8673/anitaq.jpg

  Moralność Kalego?

  OdpowiedzUsuń
 14. Julito
  tak widziałam ten kurs,poza tym tego typu igielników i etui jest mnóstwo w sieci.Kurs jest publikowany po to ,żeby skorzystać z niego. Ja sama publikowałam kurs na kieszeń właśnie po to ,żeby osoby nie umiejące szyć,czy też uczące się skorzystały z niego do woli. Nie skopiowałam identycznej rzeczy , skorzystałam z ogólnie stosowanego wykroju na igielnik zamieniając jego wnętrze według mojego pomysłu.Nie rozumiesz chyba do końca w czym rzecz.

  OdpowiedzUsuń

dziękujemy że jesteś z nami :) baw się dobrze w naszej "piaskownicy" - załoga AP