poniedziałek, 17 września 2018

DIY (16) - lampion z makramy

Witajcie. Dziś mamy dla Was projekt DIY, który każdy może zrobić sam, a który pięknie ozdobi Wasz balkon czy werandę w te ostatnie dni lata. Jego autorką jest Malwina z bloga ManieMini.

 
Nazywam się Malwina Wiczkowska, w scrapowym świecie znana jako Minia. Pochodzę z Kartuz, prywatnie jestem żoną i matką dwóch cudownych chłopców. Od kilku miesięcy prowadzę bloga http://maniemini.blogspot.com/ . Lubię tworzyć delikatne, kwieciste kartki ale czasami dla odmiany tworzę też layouty czy pudełka. Serdecznie zapraszam na mojego bloga. Będzie mi miło, jeśli zostaniesz na dłużej;)

Jak wykonać taką dekorację?

 
Do wykonania go potrzebny nam będzie jedynie kawałek sznurka i nożyczki.
 
 
W zależności od tego jak gęsta ma być nasza "sieć", dobieramy odpowiednią ilość sznurków. Ja do zrobienia malutkiego świecznika odmierzyłam sobie 3 kawałki po 2,5 metra każdy. Sznurki zaginamy w połowie długości i robimy pętelkę, tak żeby powstało nam "uszko".
 

Uszko przecinamy i powstaje nam ogonek;). 
Możemy go potem zapleść np. w warkocz lub pozostawić luźny.
 

Następnie dłuższe kawałki sznurka łączymy w pary i również zaplatamy supełki. Bardzo ważne jest, żeby odległości wiązanych supełków były równe, bo to gwarantuje nam powstanie w miarę równej "sieci".
 

Przechodzimy do poziomu niżej i łączymy w parę prawy sznurek z pierwszego supełka z lewym sznurkiem z drugiego supełka. I tak w kolejnych parach. Ciężko jest to opisać, ale mam nadzieję, że na zdjęciu jest to dobrze widoczne;)
 

I znów to samo ;)
 

W zależności od tego ile sznurków użyjemy i jakie odległości będą między supełkami, możemy regulować wielkość naszego splotu. Ja chciałam uzyskać malutką kieszonkę, więc użyłam tylko 3 sznurków i wiązałam dość ciasno. Tak, żeby zmieścił się mały słoiczek po Gerberkach;). Niestety w pośpiechu sploty nie wyszły tak równo, jakbym chciała, ale przymykam na to oko;).
 

Środek dekorujemy dowolnie. Gotowe :):):)
 
 Malwina dziękujemy za kurs. A Was zapraszamy do naszego działy DIY ---> klik ...
gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawych i bardzo prostych kursów "krok po kroku"

1 komentarz:

dziękujemy że jesteś z nami :) baw się dobrze w naszej "piaskownicy" - załoga AP